Аболмасов Андрій Вікторович

Аболмасов Андрій Вікторович

Дата та місце народження: 6 жовтня 1969 р., м. Київ.

Дата та місце загибелі: 17 серпня 2014 р., с. Хрящувате, Краснодонський район, Луганська область.

Звання: Старший сержант.

Посада: Фельдшер медичного пункту.

Підрозділ: 24-й батальйон територіальної оборони "Айдар".

Обставини загибелі: Загинув 17 серпня 2014 р. у боях за визволення міста Луганськ, рятуючи поранених побратимів.

Сімейний стан: Залишилися батьки, дружина та донька.

Місце поховання: м. Київ, Лісове кладовище (фото пам'ятника).

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 747/2014 від 29 вересня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

від Андрія Музики

Андрій Вікторович народився і виріс у родині військовослужбовця. 1989 р. закінчив Київське медичне училище №2 за спеціальністю "Фельдшер", пройшов строкову військову службу у одній із військових частин Військово-Повітряних сил ЗС СРСР. Потому жив у Дарницькому районі Києва, працював у столичній "швидкій допомозі".

Активний учасник Революції Гідності, працював у медичній службі Євромайдану, врятував багатьох поранених. Після пожежі у Будинку профсоюзів приєднався до 8-ї "афганської" сотні. Призваний за мобілізацією (як доброволець) до лав Збройних Сил України. Обіймаючи посаду фельдшера медичного пункту 24-го батальйону територіальної оборони "Айдар", брав участь у багатьох боях, часто виконуючи професійний обовяз'ок на передовій, ризикуючи власним життям.


Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Орест Каракевич: Наступнi днi по нас вели безперервний обстрiл з САУ, танкiв, «Градiв» та мiнометiв, оскiльки терористи думали, що будинок, де ми перебували, був нашим штабом. В один з тих жахливих днiв мiна влучила прямо в наших хлопців… Так загинув Аболмасов Андрiй, врятувавши двох побратимiв. Вiн прикрив їх своїм тiлом. Це була героїчна смерть заради порятунку бойових товаришів.

1 вересня 2015 р. під час урочистостей з нагоди Дня знань на будівлі столичного Медичного коледжа імені ім. П. І. Гаврося було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь випускника цього навчального закладу старшого сержанта Андрія Аболмасова.