Альберт Іван Збигнович

Альберт Іван Збигнович

Дата та місце народження: 7 липня 1977 р., с. Дубаневичі, Городоцький район, Львівська область.

Дата та місце загибелі: 23 січня 2015 р., Донецький аеропорт.

Звання: Сержант.

Посада: Оператор.

Підрозділ: 80-а окрема десантно-штурмова бригада.

Обставини загибелі: Загинув 23 січня 2015 р. у бою на першій лінії оборони аеропорту Донецька, перед тим підбив ворожий танк.

Сімейний стан: Залишилась дружина та двоє дітей.

Місце поховання: с. Дубаневичі, Городоцький район, Львівська область (фото пам'ятника).

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Всі хто знав

Закінчив Дубаневицьку ЗОШ І-ІІ ступенів Городоцького району Львівської області, 56-те Львівське училище за спеціальністю «ремонтник радіоапаратури», здобув професію водія у Погірцівському ВПТУ Самбірського району Львівської області. Строкову службу проходив у Миколаєві, сержант, командир відділення. 2003 року одружився з мешканкою села Вишня Дарією Ниркою. Працював на заробітках на теренах України й за кордоном на будівництві.

Учасник Революції Гідності, був у 12-й сотні самооборони. Під час війни — оператор протитанкового взводу, рота вогневої підтримки, 80-та окрема високомобільна десантна бригада.

У кінці листопада 2014-го у бою на Донеччині зазнав осколкового поранення у ногу. Після двох тижнів лікування в Львівському госпіталі повернувся до підрозділу. 23 січня 2015-го загинув у бою на першій лінії оборони Донецького аеропорту біля радіолокаційної станції, перед тим встиг підбити ворожий танк.