Альберт Іван Збигнович

Альберт Іван Збигнович

Дата та місце народження: 7 липня 1977 р., с. Дубаневичі, Городоцький район, Львівська область.

Дата та місце загибелі: 23 січня 2015 р., Донецький аеропорт.

Звання: Сержант.

Посада: Оператор.

Підрозділ: 80-а окрема десантно-штурмова бригада.

Обставини загибелі: Загинув 23 січня 2015 р. у бою на першій лінії оборони аеропорту Донецька, перед тим підбив ворожий танк.

Сімейний стан: Залишилась дружина та двоє дітей.

Місце поховання: с. Дубаневичі, Городоцький район, Львівська область (фото пам'ятника).

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Закінчив Дубаневицьку ЗОШ І-ІІ ступенів Городоцького району Львівської області, 56-те Львівське училище за спеціальністю «ремонтник радіоапаратури», здобув професію водія у Погірцівському ВПТУ Самбірського району Львівської області. Строкову службу проходив у Миколаєві, сержант, командир відділення. 2003 року одружився з мешканкою села Вишня Дарією Ниркою. Працював на заробітках на теренах України й за кордоном на будівництві.

Учасник Революції Гідності, був у 12-й сотні самооборони. Під час війни — оператор протитанкового взводу, рота вогневої підтримки, 80-та окрема високомобільна десантна бригада.

У кінці листопада 2014-го у бою на Донеччині зазнав осколкового поранення у ногу. Після двох тижнів лікування в Львівському госпіталі повернувся до підрозділу. 23 січня 2015-го загинув у бою на першій лінії оборони Донецького аеропорту біля радіолокаційної станції, перед тим встиг підбити ворожий танк.