Кулініч Андрій Григорович

Кулініч Андрій Григорович

Дата та місце народження: 3 жовтня 1992 р., м. Новоград-Волинський, Житомирська область.

Дата та місце загибелі: 18 лютого 2015 р., смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Кулеметник.

Підрозділ: 30-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Дістав тяжке поранення у голову 18 лютого 2015 р. під час виконання бойового завдання поблизу смт Луганського, що неподалік міста Дебальцевого. Під час транспортування до лікарні санітарна машина потрапила під обстріл і Андрій загинув.

Сімейний стан: Залишились батьки та сестра.

Місце поховання: м. Новоград-Волинський, Житомирська область, мікрорайон «Дружба».

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 553/2015 від 22 вересня 2015 року, "за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

від колег-лісівників

Андрій закінчив 9 класів Новоград-Волинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 та Новоград-Волинський професійний ліцей (з 2014 року – Новоград-Волинське вище професійно-технічне училище) за спеціальністю «Столяр будівельний, різьбяр по дереву та бересту», деякий час працював різьбярем на меблевій фабриці «Мірт». У 2011-2012 рр. пройшов строкову військову службу, потому працював столяром лісопромислового комплексу Державного підприємства «Новоград-Волинське дослідне лісомисливське господарство» Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства (на цьому ж ДП майстром працює його батько). Серйозно захоплювався страйкболом, брав участь у багатьох змаганнях у Житомирі та Києві.

11 березня 2014 р. призваний на військову службу за мобілізацією, обійнявши посаду кулеметника 30-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А-0409). З літа того ж року брав участь в антитерористичній операції на сході України, пройшов багато боїв (зокрема, прорив з оточення під Саур-Могилою), виявивши мужність та професіонализм.

Герої не вмирають: в зоні АТО загинув 22-річний патріот Андрій Кулініч

У жовтні 2015 року на будівлі Новоград-Волинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 урочисто відкрито меморіальну дошку на честь випускників цього навчального закладу старшого сержанта Сергія Михайлова, солдата Олега Чижа, солдата Андрія Кулініча та старшого солдата Ярослава Остапчука, (кошти на виготовлення цієї пам’ятки було зібрано завдяки проведеній у школі акції «Пам’ять замість квітів», в рамках якої було вирішено відмовитися від купівлі квітів на 1 вересня, а витратити ці кошти на увічнення випускників, які загинули в районі АТО).

26 травня 2017 року на будівлі Новоград-Волинського вищого професійно-технічного училища урочисто відкрито та освячено меморіальні дошки на честь випускників навчального закладу старшини Акі Камбарова та солдата Андрія Кулініча.