Лазаренко Павло Миколайович

Лазаренко Павло Миколайович

Дата та місце народження: 11 січня 1974 р., м. Черкаси.

Дата та місце загибелі: 11 липня 2014 р., с. Зеленопілля, Свердловський район, Луганська область.

Звання: Солдат.

Посада: Патрульний-водій відділення інспекторів.

Підрозділ: Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів.

Обставини загибелі: 11 липня 2014 року під час обстрілу терористами базового табору прикордонників та підрозділів ЗСУ із РСЗВ БМ-21 “Град” у районі н. п. Зеленопілля солдат Лазаренко Павло Миколайович отримав осколкове поранення та разом з іншими пораненими був евакуйований з поля бою, але колона з пораненими, ймовірно, потрапила у засідку та була розбита. Близько 10 діб місце знаходження солдата Лазаренка було невідоме. Пізніше підрозділом ЗСУ в лісосмузі був знайдений труп невідомого чоловіка, на нозі якого під джгутом була записка з часом та датою його накладення та номером телефону старшини мобільної прикордонної застави. Військовослужбовці зателефонували за цим номером і встановили, що тіло загиблого – це солдат Лазаренко П. М. Разом з Павлом загинули генерал-майор І. Момот, сержант О. Глущак, старший сержант А. Луцко, сержант В. Поляков, солдат В. Штолцель та солдат Д. Сирбу.

Місце поховання: м. Черкаси.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 619/2014 від 26 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» (посмертно).

Останнім часом Павло Миколайович жив та працював у Іспанії, в містечку Сандроса, що поблизу Барселони. Із початком бойових дій на сході України повернувся на Батьківщину і добровільно вступив на військову службу до Навчального центру підготовки молодших спеціалистів Державної прикордонної служби.