Сиротенко Сергій Васильович («Третій»)

Сиротенко Сергій Васильович

Дата та місце народження: 24 грудня 1977 р., с. Вільховець, Звенигородський район, Черкаська область.

Дата та місце загибелі: 1 листопада 2017 р., м. Мар'їнка, Донецька область.

Звання: Підполковник (посмертно).

Посада: Заступник командира батальйону.

Підрозділ: 2-й батальйон спеціального призначення НГУ "Донбас".

Обставини загибелі: 1 листопада 2017 року розвідувальна група, яку очолював майор Сиротенко, виконувала бойове завдання у районі міста Мар’їнки, висунувшись вглиб окупованої території. Близько 11.30 під час подолання мінно-вибухових загороджень сталося непоправне: вибух протипіхотної міни обірвав життя Сергія Васильовича, а старший солдат С. Курбатов дістав тяжку мінно-вибухову травму та численні осколкові поранення, від яких помер наступного дня у військовому госпіталі.

Сімейний стан: Залишились мати, брат, дружина та троє дітей.

Місце поховання: м. Черкаси.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 103/2016 від 21 березня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

1995 р. Сергій Васильович закінчив 11 класів загальноосвітньої школи, 1999-го - окремий факультет внутрішніх військ Національної академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького, потому до 2004 р. проходив військову службу на посадах офіцерського складу у частинах внутрішніх військ МВС України (останнє місце служби - черкаський окремий батальйон Північного територіального командування ВВ МВС України). У подальшому жив і працював у Черкасах.

У травні 2014 р. добровільно вступив на службу у військовому резерві Національної гвардії України, у званні старшого лейтенанта резерву обійнявши посаду заступника командира роти з виховної роботи. 16 лютого 2015 р. переоформлений як призваний на військову службу за мобілізацією, з 23 червня 2016 р. проходив військову службу за контрактом на посадах командира роти та заступника командира батальйону. З червня 2014-го виконував службово-бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, брав участь у боях у районі населених пунктів Артемівська, Попасної, Іловайська, Дебальцевого, Широкиного. Зокрема, за ініціативою та під керівництвом капітана Сиротенка у Широкиному було захоплено ворожу бойову машину піхоти БМП-2 та кілька схованок із боєприпасами. Нагороджений відомчою заохочувальною відзнакою МВС України "Вогнепальна зброя".