Харті Вадим Миколайович

Харті Вадим Миколайович

Дата та місце народження: 29 вересня 1987, м. Умань, Черкаська область.

Дата та місце загибелі: 10 лютого 2015 р., м. Горлівка, Донецька область.

Звання: Сержант.

Посада: Снайпер.

Підрозділ: 17-й окремий мотопіхотний батальйон (57-а окрема мотопіхотна бригада).

Обставини загибелі: Загинув 10 лютого 2015 р. на блокпості поблизу міста Горлівка (Донецька область) під час атаки російських збройних формувань.

Сімейний стан: Залишилася мати, дружина та двоє маленьких синів, 4 і 5 років.

Місце поховання: с. Великі Трояни, Ульяновський район, Кіровоградська область.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 473/2015 від 13 серпня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

від Андрія Музики від Оксани Вічна пам’ять тобі брате
Бойове Братство

Вадим Харті теж за день до смерті переконував маму і молоду дружину, що в нього все гаразд – коротко і сухо. Така вже вдача була у нього – тихий, скромний, не метушливий. Він не любив зайвих слів, мовчки робив будь-яку роботу і був переконаний, що справжнього чоловіка красить справа. Він виріс без батька. Його з братом виховувала мама, а тепер долю свекрухи – самотужки ростити двох хлоп’ят трьох і чотирьох років випала його дружині. А чи ж пам’ятатимуть вони тата?

Вони востаннє після тривалої розлуки (Вадим пішов на війну восени 2014 року) бачили батька, коли він побував у короткостроковій відпустці. Багато чоловічої роботи вдома назбиралося за час його відсутності, і він, не звиклий до відпочинку, закатавши рукави, прагнув переробити все, щоб дружині буле легше, бо ж хлоп’ята ростуть, уваги вимагають багато. Плакала дружина з мамою, проводжаючи його з дому, синочки ридали і все допитувалися, коли ж татусь повернеться.

І важко було уявити, що повернеться у домовині, і стрічатимуть його всім селом. Десятки людей з усіх куточків району зібралися, щоб віддати йому шану, своїм єднанням довести супротив війні.

У суботу сотні жителів району з'їхалися у Великі Трояни, щоб підтримати осиротілу родину Валентини і Ольги Харті, провести в останню путь їхнього сина і чоловіка Вадима. 10 лютого сержант Вадим Миколайович Харті героїчно загинув під час бою з диверсійно-розвідувальною групою біля села Майорськ (неподалік Горлівки). У цьому бою загинув і його побратим Ігіт Гапарян із Бобринця. Історія загибелі двох наших земляків, за словами їх товаришів по службі, така: на один з опорних пунктів, де несли патрулювання бійці 17 територіального батальйону, напала ворожа ДРГ (диверсійна розвід-група). Вадим знаходився в укріпленні бетонних блоків, відстрілювався, щоб не допустити просування ворога, і знищив командира ворожої ДРГ, але куля противника не пролетіла повз молодого бійця - він пав смертю хоробрих. Похоронили Вадима у рідному селі.

Вічна Пам’ять і Шана Герою!