Шемегінський-Нестерук Михайло Михайлович

Шемегінський Михайло Михайлович

Дата та місце народження: 28 листопада 1983 р., с. Гарасимів, Тлумацький район, Івано-Франківська область.

Дата та місце загибелі: 6 червня 2014 р., м. Слов'янськ, Донецька область.

Звання: Старший сержант.

Посада: Міліціонер.

Підрозділ: Спеціальна рота міліції УМВС України в Івано-Франківській області.

Обставини загибелі: Загинув під Слов'янськом внаслідок мінометного обстрілу терористами блокпосту з території однієї з місцевих церков; ще двоє співробітників міліції отримали важкі поранення.

Сімейний стан: Залишились батьки, дев’ять братів та сестер, дружина та 7-річний син.

Місце поховання: м. Івано-Франківськ, меморіальне кладовище у центрі міста.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Шемегінський Михайло Михайлович

Михайло був молодшим з десяти дітей у родині, маминим улюбленцем, помічником по господарству. З дитинства захоплювався автомобілями, став водієм. Любив родинний затишок, радів, спостерігаючи, як росте син, обожнював балувати рідних подарунками. Активно займався спортом, неодноразово виборював титул чемпіона області з пауерліфтингу, двічі (у різних вікових і вагових категоріях) здобував звання майстра спорту України.

Після проходження строкової військової служби у лавах внутрішніх військ МВС з 2010 року проходив службу в органах внутрішніх справ на посаді міліціонера роти міліції особливого призначення "Беркут" УМВС України в Івано-Франківській області (з березня 2014 р. - спеціальна рота міліції УМВС України в Івано-Франківській області). Заочно навчався у Львівському державному університеті внутрішніх справ.

Протягом понад місяця брав участь у антитерористичній операції на сході України. За спогадами бойових побратимів, уже діставши смертельне осколкове поранення у серце, встигнув пробігти ще 20 метрів...

6 листопада 2014 р. на будівлі Гарасимівської загальноосвітньої школи I-III ступенів було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь Михайла Шемегінського. Ще одну меморіальну дошку встановлено на будинку, де жив Михайло, в рамках ініційованої міською радою програми «Івано-Франківськ – місто героїв».