Шпіганєвич Тарас Анатолійович

Шпіганєвич Тарас Анатолійович

Дата та місце народження: 16 червня 1994 р., с. Чернятин, Жмеринський район, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 4 серпня 2014 р. (помер від поранень).

Звання: Солдат.

Посада: Водій.

Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Під час штурму висоти Савур-Могила був підбитий в БТРі, водієм якого він був. Коли його витягали з палаючого БТРа, то снайпер встиг завдати двох пострілів - один в ногу, а інший в плече. Спочатку був доправлений в харківський шпиталь, а потім вночі літаком доставлений в Київ у Головний військово клінічний госпіталь Міністерства Оборони України. Лікарям довелося ампутувати ліву ногу десантника вище коліна, намагалися врятувати пришиту ліву руку. Тарас втратив дуже багато крові, організм не дуже добре сприйняв перелиту кров, з'явились ускладнення з нирками. 4 серпня Тарас Шпіганевич помер на лікарняному ліжку.

Місце поховання: с. Чернятин, Жмеринський район, Вінницька область.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Класний керівник Барда В.П.: "У перші шкільні роки Тарас запам'ятався милим, вихованим хлопчиком, із щирою, привітною усмішкою, великими розумними, допитливими очима. Серед своїх однокласників виділявся як зовнішністю так і здібностями до навчання, хоча був найменшим за віком та зростом у класі. Він завжди був активним у шкільних заходах, гарно декламував , концертні програми молодших школярів, виконував роль дитячого персонажу "Пізнайко". Ці виступи закарбувалися у памяті та на світлинах. Особливою рисою Тараса була дружелюбність. Він нікого ніколи не ображав, умів з гуртувати навколо себе дітей, зацікавити грою. У його портфелі крім шкільного приладдя, знаходили місце різні дитячі іграшки".