Яриш Олександр Володимирович

Яриш Олександр Володимирович

Дата та місце народження: 1 вересня 1970 р., с. Злинка, Маловисківський район, Кіровоградська область.

Дата та місце загибелі: 23 серпня 2014 р., с. Лисиче, Амвросіївський район, Донецька область.

Звання: Молодший сержант.

Посада: Стрілець-радіотелефоніст.

Підрозділ: Миколаївський полк охорони громадського порядку, Південне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: 23 серпня 2014 р. близько 10.00 військовослужбовці НГУ, які несли службу на блокпосту в районі села Лисичого, у 8 км від українсько-російського кордону, помітили колону із двох бронетранспортерів та вантажівок КамАз, "Урал" та "Газель", що рухалася з боку території РФ. На головних уборах у деяких нападників красувалися зелені стрічки з написом "Чечня". Незважаючи на чисельну перевагу бойовиків, гвардійці прийняли бій і знищили принаймні три вантажівки з живою силою та боєприпасами, захопивши трофеї та чотирьох полонених. Під час цього бою смертю хоробрих полягли майор Олександр Смоляр, молодший сержант Олександр Яриш та старший солдат Олег Бабкевич.

Сімейний стан: Залишилась дружина та донька, а також син від першого шлюбу.

Місце поховання: м. Миколаїв.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 754/2014 від 6 жовтня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Після закінчення школи навчався у Миколаївському ПТУ №14 при Чорноморському суднобудівному заводі, пройшов строкову військову службу у Радянській Армії, в частинах Забайкальського військового округу. Після оголошення в Україні часткової мобілізації зголосився добровольцем, 4 квітня був призваний за мобілізацією до лав НГУ. Говорив товаришам: «Не можу спокійно дивитися, як зовсім молоді, недосвідчені хлопці на війну йдуть…». У колективі підрозділу Олександр мав високий авторитет, завжди допомагав молодшим товаришам, давав поради, ділився досвідом. Побратими згадують його, як веселу, чесну, надійну, життєрадісну людину, справжнього чоловіка, душу будь-якої компанії: «Саша ніколи не ходив сумним, завжди усміхався й усіх підбадьорював».