Гурняк Віктор Петрович («Олігарх»)

Гурняк Віктор Петрович

Дата та місце народження: 8 червня 1987 р., с. Городниця, Гусятинський район, Тернопільська область.

Дата та місце загибелі: 19 жовтня 2014 р., с. Сміле, Слов'яносербський район, Луганська область.

Звання: Солдат.

Посада: Кулеметник.

Підрозділ: 24-й окремий штурмовий батальйон «Айдар».

Обставини загибелі: Загинув 19 жовтня 2014 р. о 10:10 ранку від мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених в бою за 32-й блокпост на «Бахмутці» в районі смт Фрунзе та села Сміле (Слов'яносербський район) Луганської області.

Сімейний стан: Залишилась дружина та 2-річна донька.

Місце поховання: м. Львів, Личаківське кладовище, поле № 83 (фото пам'ятника).

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

6 грудня 2014 р. Головна Пластова Булава (світовий провід Пласту) надала Віктору Бронзовий пластовий хрест "За геройський чин" (посмертно) за врятування життя десантникам під час бою за визволення 32 блокпосту у Луганській області.

Народний Герой України

Указом № 2 від 23 червня 2015 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Згідно з розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації, з нагоди відзначення Дня українського добровольця та за відмінне виконання службових обов’язків, самовідданість, професіоналізм та бездоганну військову дисципліну, нагороджений медаллю «За службу Україні» (посмертно).

30 листопада 2014 року Віктор Гурняк став лауреатом «Волонтерської премії» правозахисної ініціативи «Євромайдан SOS» у номінації «Людина світла» (посмертно).

18 серпня 2015 р. рішенням Тернопільської міської ради присвоєно звання «Почесний громадянин міста Тернополя» (посмертно).

від Андрія Музики від мами від батька

У 14 років вступив до «Пласту», був старшим пластуном. Навчався у Тернопільському національному технічному університеті. Був заступником з виховної роботи станичного та окружного проводу, керував інформаційною ділянкою в Тернопільському Пласті. Виховував юнацький гурток «Орли». Працював в газеті «20 Хвилин» та був редактором пластового часопису «Цвіт України». Очолював МГО «Фундація Регіональних Ініціатив» та був прес-секретарем партії «ПОРА» в Тернопільській області. Знявся у кліпі про УПА «Не кажучи нікому» гурту «Тартак» та фільмі «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941». Про творчу діяльність Віктора можна дізнатись з його інтерв'ю. Фотокореспондент, дизайнер, співпрацював із фотоагентством LUFA, інтернет-виданням Insider, іноформагентствами Reuters, УНІАН. Готував репортажі з зимового Євромайдану, залишив серію знімків з життя «Айдару». Як волонтер займався забезпеченням батальйону «Айдар», а з серпня став воїном-добровольцем у батальйон.

Депутати Тернопільської міської ради прийняли рішення дати назву скверу, що розташований у центрі Тернополя – “Сквер волонтерів пам’яті Віктора Гурняка”.