Долінський Віктор Григорович

Долінський Віктор Григорович

Дата та місце народження: 8 квітня 1980 р., с. Нижчий Ольчедаїв, Могилів-Подільський район, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 5 травня 2014 р., м. Слов'янськ, Донецька область.

Звання: Прапорщик.

Посада: Інструктор (гранатометник).

Підрозділ: Полк спеціального призначення "Ягуар", Західне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: 5 травня 2014 р. загинув від вибуху гранати (постріл з гранатомету або куля влучила в гранату на поясі і стався вибух; Віктор в цей час сидів на броні) під час проведення антитерористичної операції під Слов'янськом. Колона спецпризначенців була атакована озброєними терористами з метою прориву з оточеного нашими військами Слов'янська.

Сімейний стан: Залишились дружина та 12-річний син.

Місце поховання: с. Нижчий Ольчедаїв, Могилів-Подільський район, Вінницька область (фото пам'ятника).

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Стаття про Віктора в тижневику МВС України «Іменем Закону» № 21 (22.05.2014 р.) (файл pdf).

Увічнений у Меморіалі пам’яті героїв АТО, урочисто відкритому 24 серпня 2016 року у м. Могилів-Подільському Вінницької області, біля входу до міського парку.

На фасаді Вищого професійного училища №11 встановлено меморіальну дошку на честь одразу двох випускників навчального закладу, які загинули в АТО, - військовослужбовця калинівського полку оперативного призначення НГУ прапорщика Віктора Долінського та десантника 95-ї аеромобільної бригади Петра Коваленка.

29 листопада 2017 року в смт Сутисках Тиврівського району Вінничини встановлено меморіальний банер загиблим землякам - воїнам АТО, які віддали свої життя за український народ. У Тиврівському районі з початку АТО дев'ять загиблих, четверо з них - сутищани. Банер встановлено за підтримки керівництва місцевого підприємства ТОВ "Субекон".