Заграничний Валентин Анатолійович

Заграничний Валентин Анатолійович

Дата та місце народження: 9 грудня 1978 р., м. Миколаїв.

Дата та місце загибелі: 28 серпня 2014 р., с. Многопілля, Амвросіївський район, Донецька область.

Звання: Капітан 2 рангу (посмертно).

Посада: Заступник командира загону спеціального призначення з повітрянодесантної підготовки – водолазний спеціаліст.

Підрозділ: 73-й морський центр спеціального призначення.

Обставини загибелі: Загинув 28 серпня 2014 р. під час виконання бойового завдання з коригування вогню артилерії в районі населеного пункту Многопілля. 3 вересня 2014 р. тіло Заграничного В.А. разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. 16 жовтня 2014 р. тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК. Перепохований 5 травня 2015 р.

Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та син.

Місце поховання: м. Миколаїв.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 817/2014 від 21 жовтня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Рішенням Вінницької громадської організації «Союзу ветеранів військово-морської розвідки» нагороджений
Офіцерським Морським Хрестом за розвідку (посмертно).

от однокурсника Кравцова Александра Сергеевича від Юрія від товаришів по службі

08.1995-06.1999 Курсант Одеського інституту сухопутних військ ("Бойове застосування аеромобільних підрозділів") м. Одеса
06.1999-07.1999 У розпорядженні командира 1 аеромобільної дивізії Південного оперативного командування м. Одеса
07.1999-08.2000 Командир аеромобільно-десантного взводу аеромобільно-десантної роти аеромобільно-десантного батальйону аеромобільної бригади аеромобільної дивізії м. Болград, Одеська область
08.2000-11.2001 Командир спеціального взводу спеціальної роти окремого аеромобільного батальйону аеромобільної бригади аеромобільної дивізії м. Болград, Одеська область
11.2001-03.2002 Командир аеромобільно-десантного взводу аеромобільно-десантної роти аеромобільно-десантного батальйону аеромобільної бригади аеромобільної дивізії м. Болград, Одеська область
03.2002-11.2002 Заступник командира батареї - інструктор з повітрянодесантної підготовки зенітної ракетно-артилерійської батареї окремого аеромобільного полку м. Миколаїв
11.2002-07.2005 Командир навчального взводу (підготовки механіків-водіїв) навчальної роти (підготовки механіків-водіїв) окремого навчального аеромобільного батальйону окремого аеромобільного полку м. Миколаїв
07.2005-09.2007 Заступник командира групи спеціальних операцій - водолазний спеціаліст загону спеціальних операцій морського центру спеціального призначення ВМС ЗС України м. Очаків
09.2007-04.2009 Командир групи мінування - водолазний спеціаліст загону підводного мінування морського центру спеціального призначення ВМС ЗС України м. Очаків
04.2009-10.2010 Заступник командира загону з повітряно-десантної підготовки - водолазний спеціаліст загону підводного мінування морського центру спеціального призначення ВМС ЗС України м. Очаків
10.2010-29.08.2014 Заступник командира загону спеціального призначення з повітрянодесантної підготовки - водолазний спеціаліст 73 морського центру спеціального призначення Військово-Морських Сил Збройних Сил України м. Очаків


Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!


Разом з капітаном 1 рангу Ю. Олефіренко (27.04.1965-16.01.2015).
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!


Разом з капітаном 3 рангу В. Костюком (17.03.1981-31.08.2014).
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!