Аболмасов Андрій Вікторович

Аболмасов Андрій Вікторович

Дата та місце народження: 6 жовтня 1969 р., м. Київ.

Дата та місце загибелі: 17 серпня 2014 р., с. Хрящувате, Краснодонський район, Луганська область.

Звання: Старший сержант.

Посада: Фельдшер медичного пункту.

Підрозділ: 24-й батальйон територіальної оборони "Айдар".

Обставини загибелі: Загинув 17 серпня 2014 р. у боях за визволення міста Луганськ, рятуючи поранених побратимів.

Сімейний стан: Залишилися батьки, дружина та донька.

Місце поховання: м. Київ, Лісове кладовище (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 9, місце 40.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 747/2014 від 29 вересня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

Нагороджений медаллю ВГО "Країна" «Доброволець АТО» (посмертно).

від Андрія Музики

Андрій Вікторович народився і виріс у родині військовослужбовця. 1989 р. закінчив Київське медичне училище №2 за спеціальністю "Фельдшер", пройшов строкову військову службу у одній із військових частин Військово-Повітряних сил ЗС СРСР. Потому жив у Дарницькому районі Києва, працював у столичній "швидкій допомозі".

Активний учасник Революції Гідності, працював у медичній службі Євромайдану, врятував багатьох поранених. Після пожежі у Будинку профсоюзів приєднався до 8-ї "афганської" сотні. Призваний за мобілізацією (як доброволець) до лав Збройних Сил України. Обіймаючи посаду фельдшера медичного пункту 24-го батальйону територіальної оборони "Айдар", брав участь у багатьох боях, часто виконуючи професійний обовяз'ок на передовій, ризикуючи власним життям.


Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Орест Каракевич: Наступнi днi по нас вели безперервний обстрiл з САУ, танкiв, «Градiв» та мiнометiв, оскiльки терористи думали, що будинок, де ми перебували, був нашим штабом. В один з тих жахливих днiв мiна влучила прямо в наших хлопців… Так загинув Аболмасов Андрiй, врятувавши двох побратимiв. Вiн прикрив їх своїм тiлом. Це була героїчна смерть заради порятунку бойових товаришів.

1 вересня 2015 р. під час урочистостей з нагоди Дня знань на будівлі столичного Медичного коледжа імені ім. П. І. Гаврося було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь випускника цього навчального закладу старшого сержанта Андрія Аболмасова.

На честь киянина-“айдарівця” Андрія Абалмасова перейменована вулиця Панельна в Дніпровському районі.