Альберт Іван Збигнович

Альберт Іван Збигнович

Дата та місце народження: 7 липня 1977 р., с. Дубаневичі, Городоцький район, Львівська область.

Дата та місце загибелі: 23 січня 2015 р., с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область (48°05'51.3"N 37°45'24.6"E).

Звання: Сержант.

Посада: Оператор ПТРК.

Підрозділ: 80-а окрема десантно-штурмова бригада.

Обставини загибелі: Загинув 23 січня 2015 р. внаслідок обстрілу ОП "Зеніт" (пост "Казантип") в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, перед тим підбив ворожий танк.

Сімейний стан: Залишилась дружина та двоє дітей.

Місце поховання: с. Дубаневичі, Городоцький район, Львівська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 5, місце 33.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Всі хто знав

Закінчив Дубаневицьку ЗОШ І-ІІ ступенів Городоцького району Львівської області, 56-те Львівське училище за спеціальністю «ремонтник радіоапаратури», здобув професію водія у Погірцівському ВПТУ Самбірського району Львівської області. Строкову службу проходив у Миколаєві, сержант, командир відділення. 2003 року одружився з мешканкою села Вишня Дарією Ниркою. Працював на заробітках на теренах України й за кордоном на будівництві.

Учасник Революції Гідності, був у 12-й сотні самооборони. Під час війни — оператор протитанкового взводу, рота вогневої підтримки, 80-та окрема високомобільна десантна бригада.

У кінці листопада 2014-го у бою на Донеччині зазнав осколкового поранення у ногу. Після двох тижнів лікування в Львівському госпіталі повернувся до підрозділу.