Ільницький Олександр Йосипович («Барні»)

Ільницький Олександр Йосипович

Дата та місце народження: 28 лютого 1978 р., м. Турка, Львівська область.

Дата та місце загибелі: 9 січня 2016 р., смт Зайцеве, Горлівська міська рада, Донецька область.

Звання: Капітан поліції.

Посада:

Підрозділ: Полк поліції особливого призначення ''Миротворець'' ГУ НП України в Київській області.

Обставини загибелі: 9 січня 2016 р. поблизу селища Зайцеве під Горлівкою (Донецька область) під вогонь російських бойовиків потрапив цивільний автомобіль, було поранено місцеву мешканку. Олександр, ризикуючи власним життя, зробив усе можливе, щоб зупинити та вивести автомобіль з-під обстрілу, та у цей час дістав смертельного кульового поранення у голову.

Сімейний стан: Залишилася дружина та 7-річна донька.

Місце поховання: м. Турка, Львівська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 5, місце 10.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 157/2016 від 15 квітня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Народний Герой України

Указом № 14 від 26 березня 2016 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

від Льови

Одним з перших прийшов добровольцем до батальйону «Миротворець», з яким пройшов найгарячіші точки війни на сході, зокрема, бої за Іловайськ у серпні 2014 року. Після лікування якийсь час працював у Києві, в міністерстві, але повернувся на фронт до свого підрозділу. Був одним з найкращих розвідників «Миротворця».

Андрій Тетерук, народний депутат України: "Сьогодні прийшла біда в мій підрозділ. Загинув один із хоробріших воїнів, який не знав ні страху, ні кланявся кулям. Ільницький Олександр, позивний "Барні". Саме про нього я розказував, коли під час Іловайську він ходив на сепарів в повний зріст і проливав на них кулеметний свинцевий дощ не ховаючись. А я зірвав тоді голос намагаючись його повернути((( Сьогодні він загинув. Загинув як Герой Украіни, зі зброєю в руках, захищаючи рідну землю. Про тебе вічно пам'ятатимуть в нашій державі. Спочивай з миром, Брате."