Кашапов Артур Маратович («Кіло»)

Кашапов Артур Маратович

Дата та місце народження: 19 жовтня 1987 р., м. Потсдам, Німеччина.

Дата та місце загибелі: 14 травня 2015 р.

Звання: Майор.

Посада: Заступник командира батальйону з бойової підготовки.

Підрозділ: 79-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Загинув 14 травня 2015 р. у ДТП увечері в Миколаєві на проспекті Героїв Сталінграда біля повороту на Інгульський міст — у недозволеному для руху місці шлях автомобілю Артура перетнув велосипедист; уникаючи наїзду, водій виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з КамАЗом; машину відкинуло на стовп; військовослужбовець загинув на місці. Артур повертався до зони АТО — напередодні в нього померла 8-місячна донька; батько їхав з поховання.

Сімейний стан: Залишилася дружина.

Місце поховання: м. Миколаїв, Центральне міське кладовище біля села Мішково-Погорілове.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 108/2015 від 26 лютого 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Народний Герой України

Указом № 17 від 29 червня 2016 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

2008 року закінчив Львівський інститут Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів».

Артур перебував у районі АТО з березня 2014 року, коли він у складі підрозділу вирушив на адміністративний кордон із анексованим Росією Кримом. Потім воював під Слов’янськом, Дяковим на кордоні з Росією, в Донецькому аеропорту, у с. Логвиновому під Дебальцевим.