Киян Володимир Петрович («Тайфун»)

Киян Володимир Петрович

Дата та місце народження: 8 жовтня 1981 р., м. Ковель, Волинська область.

Дата та місце загибелі: 3 вересня 2015 р., м. Щастя, Луганська область.

Звання: Капітан.

Посада: Помічник командира батальйону.

Підрозділ: 80-а окрема десантно-штурмова бригада.

Обставини загибелі: 3 вересня 2015 р. розвідгрупа проводила перевірку території поблизу міста Щастя (Луганська область). Близько 14:30 під час обстеження берегу річки Сіверський Донець та території прилеглої до Луганської ТЕС Володимир, який йшов попереду, зачепив «розтяжку» з міною, він встиг попередити інших і прикрив собою офіцера ЗСУ, а сам загинув від осколкових поранень.

Сімейний стан: Залишилася дружина та маленький син, який народився у травні 2015 року.

Місце поховання: с. Вербка, Ковельський район, Волинська область (фото надгробку:   ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 3, місце 40.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 568/2015 від 5 жовтня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Народний Герой України

Указом № 1 від 4 червня 2015 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України".

Професійний військовий, артилерист за освітою, служив у 802-му реактивному артилерійському полку. Був миротворцем в Іраку.

2004 року переїхав до Львова, останнім часом працював в аграрному бізнесі. На початку війни, у квітні 2014 року, пішов добровольцем до одеського батальйону ПСМОП «Шторм». В серпні 2014 року був мобілізований до львівської десантної бригади, з серпня перебував у зоні АТО, воював під Луганськом, захищав Луганську ТЕС у Щасті.