Колосовський Микола Сергійович

Колосовський Микола Сергійович

Дата та місце народження: 14 вересня 1995 р., с. Старі Шомполи, Комінтернівський район, Одеська область.

Дата та місце загибелі: 7 серпня 2014 р., м. Дебальцеве, Донецька область.

Звання: Старший солдат.

Посада: Стрілець.

Підрозділ: 45-й полк оперативного призначення, Західне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: Загинув від отриманих поранень під час мінометного обстрілу терористами блокпосту Національної гвардії в ніч з 6 на 7 серпня поблизу міста Дебальцеве Донецької області.

Сімейний стан: Залишились батьки (був єдиним сином у родині).

Місце поховання: с. Старі Шомполи, Комінтернівський район, Одеська область.

Царство небесне тобi синку...
Батьки
Ты ушел из жизни слишком рано,
Нашу боль не выразят слова, Спи радной, ты наша боль и рана. Память о тебе всегда жива.
від батьків і братика

Микола народився 14 вересня 1995 р. у селі Старі Шомполи Комінтерновського району Одеської області, єдиний син у батьків.

Після закінчення 9 класів середньої школи закінчив Одеський професійний ліцей морського транспорту (за спеціальністю "Токар, моторист"). Восени 2013 р. був призваний на строкову військову службу до лав внутрішніх військ МВС. Взимку 2013 - 2014 рр. брав участь в охороні громадського порядку в Києві під час подій Революції Гідності.

Із початком бойових дій на Донбасі Микола двічі зголошувався стати на захист Вітчизни зі зброєю в руках. Під час другого відрядження до району АТО, у ніч на 7 серпня 2014 р. унаслідок жорстокого мінометного обстрілу з боку бойовиків-сепаратистів блокпоста Національної гвардії України неподалік міста Дебальцевого, що на Донеччині, дістав смертельне поранення.

Похований з військовими почестями у рідному селі. Чин його поховання очолив єпископ Одеський і Балтський Марк, поминальне богослужіння відбулося й у Львові, у полковому храмі Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира.

Пам’ять Миколи вшановано громадою: його портрет було розміщено на білборді біля автостанції райцентру Комінтернівське. У вересні 2014 р. щодо цього білборда виник скандал, коли місцеві жителі раптом побачили на ньому замість «поминального» плаката – політичну рекламу одного з кандидатів у народні депутати України. Обурення громадськості змусило осіб, винних у цьому неподобстві, швидко відновити попереднє зображення.

А в жовтні 2014-го, під час святкування 100-річчя Шомпольської загальноосвітньої школи, на її будівлі була урочисто відкрита й освячена меморіальна дошка на честь її випускника Миколи Колосовського. Наступного року земляки також встановили Миколі пам’ятник в центрі села, біля меморіалу героям Другої світової війни.