Конотопенко Олександр Якович

Конотопенко Олександр Якович

Дата та місце народження: 14 жовтня 1976 р., м. Петропавловськ-Камчатський, РРФСР.

Дата та місце загибелі: 16 травня 2018 р.

Звання: Полковник.

Посада: Командир групи підготовки та застосування снайперів.

Підрозділ: Управління бойової підготовки командування ВМС ЗСУ.

Обставини загибелі: Беручи участь у бойових діях на сході України, захворів на онкологію внутрішніх органів. Кілька місяців лікувався в Україні та Німеччині. Помер під час лікування 16 травня 2018 р. у військовому госпіталі м. Миколаїв.

Сімейний стан: Залишились дружина та двоє синів.

Місце поховання: с. Новобогданівка, Миколаївський район, Миколаївська область (фото надгробку:   ).

У 1998 році закінчив Одеський інститут Сухопутних військ. Службу в ЗСУ починав на посаді командира взводу вогневої підтримки 40-ї ОАМБр (нині – 78-а ОДШБр), дослужився до заступника командира 1-го батальйону. Далі проходив службу в Криму: з 2010-го по 2012-й рік – командир 1-го батальйону морської піхоти військ берегової оборони (м. Феодосія), до 2014-го служив у Севастополі в управлінні бойової підготовки Командування ВМС ЗСУ. Після окупації півострова російськими військами виїхав до Одеси, де займався підготовкою морпіхів 36-ї ОБрМП у Навчальному центрі ВМС на полігоні «Широкий Лан», брав участь у бойових діях на сході України. Підполковник, у липні 2017 року очолив групу підготовки та застосування снайперів управління бойової підготовки Командування ВМС ЗСУ.

Взимку 2018 року у нього діагностували онкологічне захворювання. За кілька днів волонтери та небайдужі збирали 15 тисяч євро на лікування у Німеччині. З 7 березня 2018 року перебував у клініці «Vivantes» (Берлін). Діагноз – метастази раку (3 стадія) у внутрішніх органах. Пройшовши два курси хіміотерапії, у квітні повернувся для подальшого лікування до України, та вже 7 травня, через погіршення стану, його знову відвезли у німецьку клініку. Він усвідомлював, що шансів на життя практично немає, і вмовив повернути його до Миколаєва, де через два дні, 16 травня 2018 року, помер.

За словами колег, був одним із найбільш грамотних офіцерів, нагороджений відзнаками Міністерства оборони України та командувача Сухопутними військами України. 14 травня 2018 року, за два дні до смерті, наказом Міністра оборони йому присвоєно чергове звання «полковник».