Кравченко Сергій Вікторович («Крава»)

Кравченко Сергій Вікторович

Дата та місце народження: 28 травня 1984 р., м. Гайсин, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 3 жовтня 2016 р., м. Авдіївка, Донецька область.

Підрозділ: Добровольчий Український Корпус "Правий сектор".

Обставини загибелі: Загинув вночі 3 жовтня 2016 р. в районі міста Авдіївка (Донецька область), під час виконання бойового завдання у боэзіткненні з ДРГ противника.

Сімейний стан: Залишилися батьки, брат та донька.

Місце поховання: м. Гайсин, Вінницька область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 5, місце 12.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 97/2021 від 12 березня 2021 року, "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений відзнакою ДУК ПС «Бойовий Хрест Корпусу» (посмертно).

від киян

"Коли верстався номер, стало відомо про загибель ще одного вінничанина в АТО — у промзоні Авдіївки загинув доброволець із Гайсина, кіборг Друг Крава. Це сталось у ніч з 2 на 3 жовтня, коли в бою загинув боєць1-ї окремої штурмової роти ДУК «Правий сектор» Сергій Кравченко. Смертельне поранення 32-річний боєць отримав під час зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою ворога.

На війну Друг Крава пішов добровольцем. Як розповіли побратими, загиблий військовий воював у 95-й бригаді в розвідувальній роті, захищав аеропорт. За це він мав волонтерську нагороду Героя, чисельні поранення, 8 днів перебував у комі, але повернувся на фронт. Після закінчення контракту в ЗСУ перейшов у «Правий сектор», де воює багато вінничан... Той бій на «промці», куди зайшов «ПС», став для Сергія, на жаль, останнім..."

31 травня 2017 року в місті Гайсин на будівлі загальноосвітньої школи №3 (вулиця Заводська, 33), де навчався Сергій Кравченко, йому відкрито меморіальну дошку.