Ліщук Руслан Володимирович

Ліщук Руслан Володимирович

Дата та місце народження: 22 квітня 1978 р., м. Хмельницький.

Дата та місце загибелі: 28 жовтня 2014 р. (помер від поранень).

Звання: Сержант.

Посада: Старший стрілець.

Підрозділ: 128-а окрема гірсько-піхотна бригада.

Обставини загибелі: Отримав важкі поранення під час мінометного обстрілу російськими бойовиками в районі міста Дебальцеве. Руслан залишився без ноги та руки, були поранення у голову, його доправили до Харківського шпиталю, де він прийшов до тями, потім переправили до Львова. Два тижні лікарі боролися за життя українського воїна. Помер у Львівському військовому шпиталі.

Сімейний стан: Залишились двоє неповнолітніх дітей, син та донька.

Місце поховання: м. Хмельницький, мкр. Ракове, «Алея Слави» кладовища (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 7, місце 31.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Згідно рішення п’ятої сесії Хмельницької міської ради № 1 від 16 березня 2016 р. нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів міста Хмельницького (посмертно).

Рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради № 3 від 26 жовтня 2016 р. присвоєно звання "Почесний громадянин міста Хмельницького" (посмертно).

4 вересня 2018 року на фасаді будівлі Хмельницького ВПТУ № 4 відкрили меморіальні дошки трьом полеглим на війні випускникам закладу, — Руслану Ліщуку, Дмитру Миколайчуку та Миколі Грабарчуку.