Литковець Степан Леонідович

Литковець Степан Леонідович

Дата та місце народження: 13 березня 1997 р., с. Гарбузівка, Лебединський район, Сумська область.

Дата та місце загибелі: 6 червня 2018 р., с. Піски, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Стрілець.

Підрозділ: 37-й окремий мотопіхотний батальйон (56-а окрема мотопіхотна бригада).

Обставини загибелі: Над вечір 6 червня 2018 р. ворожа ДРГ спробувала оточити взводний опорний пункт ЗСУ в районі с. Піски під Донецьком, але була помічена спостережником, після чого військовослужбовці передового спостережного посту вступили у боєзіткнення. Резервна група бійців у складі чотирьох чоловік почала переслідування противника, однак натрапила на заміновану ділянку. Стався вибух, внаслідок якого загинули двоє бійців – Ігор та молодший сержант І. Французан; ще один з бійців був поранений. Спроби наступного дня знайти та евакуювати тіла загиблих виявились безуспішними, зокрема, через щільну замінованість цієї ділянки «сірої зони». Їхні тіла виявили і забрали з поля бою 10 червня під гарантії української сторони бойовики, передали їх 11 червня 2018 р.

Сімейний стан: Залишилися батьки та дружина.

Місце поховання: с. Підопригори, Лебединський район, Сумська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 2, місце 30.

Медаль За військову службу Україні

Указом Президента України № 239/2018 від 23 серпня 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений медаллю "За військову службу Україні" (посмертно).

У Сумах 5 грудня 2019 року відкрили пам’ятну дошку загиблому під час бойових дій на сході України Степану Литковцю. Розмістили її у закладі, де він навчався – у "Сумському центрі професійно-технічної освіти харчових технологій, торгівлі та ресторанного сервісу".