Лось Роман Миколайович

Лось Роман Миколайович

Дата та місце народження: 11 травня 1984 р., с. Вишневе, Ріпкинський район, Чернігівська область.

Дата та місце загибелі: 10 червня 2016 р. (помер від поранень).

Звання: Сержант міліції.

Посада: Міліціонер.

Підрозділ: Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення ''Чернігів'' ГУ МВС України в Чернігівській області.

Обставини загибелі: З 14:55 по 15:20 16 листопада 2014 р. озброєні бойовики переправилися через річку Сіверський Донець та обстріляли з автоматичної зброї та гранатометів патрульний автомобіль МВС батальйону «Чернігів» та блокпост ЗСУ в районі автостанції смт Станиця Луганська. В цьому бою загинули молодший сержант міліції В. Запека, рядовий міліції А. Іщенко та старший сержант міліції О. Найдьон, а Роман отримав важкі поранення. Роману зробили операцію в Чернігівській обласній лікарні, він вже став на милиці. Під час операції в Афінській лікарні 20 липня 2015 року впав у кому, в березні 2016 перевезений до головного шпиталю МВС м. Київ. Помер о 6:00 10 червня 2016 р. в головному шпиталі МВС м. Київ, після 10-місячної коми і лікування у Греції.

Сімейний стан: Залишилася дружина та донька.

Місце поховання: м. Чернігів.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 10, місце 27.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 97/2021 від 12 березня 2021 року, "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений відзнакою МВС «За відвагу в службі».

Рішенням міської ради міста Чернігова присвоєно почесне звання "Захисник України – Герой Чернігова" (посмертно).

Світла пам’ять Герою!
від сім'ї Найдьон

У Ріпках встановили меморіальну дошку на честь учасника АТО Романа Лося.