Макеєв Олег Миколайович («Борода»)

Макеєв Олег Миколайович

Дата та місце народження: 12 лютого 1967 р., м. Запоріжжя.

Дата та місце загибелі: 5 квітня 2015 р., с. Широкине, Волноваський район, Донецька область.

Звання: Старший солдат.

Посада: Навідник-радіотелефоніст.

Підрозділ: 37-й окремий мотопіхотний батальйон (93-я окрема механізована бригада).

Обставини загибелі: Загинув 5 квітня 2015 р. близько 10:55 поблизу с. Широкине (Донецька область) підірвавшись на протитанковій міні. Разом з Олегом загинув старший лейтенант Д. Щербак.

Місце поховання: м. Запоріжжя.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 32.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Старшина Дмитро Бабкін, командир взводу батальйону НГУ «Донбас»: «В конце апреля или начале мае 2015 года, точно уже не помню, в Широкино, практически у меня на глазах, на противотанковой мине взорвался автомобиль с тремя военными из 37-го батальона ВСУ – нашими «смежниками». Двое из них погибли на месте, один выжил. Позывной одного из погибших был «Борода» я его фотографировал накануне, может недели за две, за три, до трагедии. Посмотрите в глаза этому человеку. Это взгляд настоящего воина! Он не весел и не испуган. Он не суетлив и не растерян. Он мудр и спокоен...

p.s. Это фото сделано мною на «Маяке» – один из самых обстреливаемых российской артиллерией объектов в Широкино. Рядом рвались снаряды, а мы, в это время, на первом этаже двухэтажки пили чай... Документальный фильм "Я - док", о военных медиках. Красной линией через весь фильм проходит как раз этот случай. Это к ним летит "скорая" в начале фильма... Это им оказывают первую помощь. Это именно их пытаются спасти...»

18 травня 2017 р., у Запоріжжі встановили дошку з іменами полеглих військовослужбовців 93ОМБр ЗСУ на одному з будинків, що розташований на вулиці, названій на честь підрозділу – «Героїв 93-ї бригади».


Для збільшення фотографії натисніть на неї!