Миколайчук Дмитро Васильович

Миколайчук Дмитро Васильович

Дата та місце народження: 13 червня 1993 р., с. Ломачинці, Віньковецький район, Хмельницька область.

Дата та місце загибелі: 24 січня 2015 р., с. Виноградне, Маріупольська міська рада, Донецька область.

Звання: Старший солдат.

Посада: Стрілець.

Підрозділ: 16-й окремий батальйон, Південне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: Загинув близько 9.20 24 січня 2015 р. внаслідок обстрілу з РСЗО "Град" блокпосту Національної гвардії України на підступах до міста Маріуполя, у селищі Виноградному Маріупольської міської ради Донецької області (при цьому ще один військовослужбовець НГУ дістав поранення, у селищі були зруйновані кілька житлових будинків, лінії елетропередач та газорозподільна станція).

Сімейний стан: Залишилися батьки, брат та дві сестри.

Місце поховання: с. Ломачинці, Віньковецький район, Хмельницька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 5, місце 37.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

З 1 вересня 2009 року навчався у Вищому професійному училищі №4 м. Хмельницького (за спеціальністю «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр»), після закінчення якого восени 2013 року був призваний на строкову військову службу, яку проходив у 9-й окремій бригаді внутрішніх військ МВС України, дислокованій у м. Сімферополі. Після анексії Росією Криму повернувся на материкову частину України і продовжив службу у херсонській військовій частині НГУ. Згодом, після відпустки, добровільно зголосився взяти участь у АТО.

4 вересня 2018 року на фасаді будівлі Хмельницького ВПТУ № 4 відкрили меморіальні дошки трьом полеглим на війні випускникам закладу, — Руслану Ліщуку, Дмитру Миколайчуку та Миколі Грабарчуку.