Носенко Артем Вячеславович («Шустрий»)

Носенко Артем Вячеславович

Дата та місце народження: 28 жовтня 1991 р., м. Світловодськ, Кіровоградська область.

Дата та місце загибелі: 15 грудня 2015 р., с. Павлопіль, Волноваський район, Донецька область.

Звання: Старший солдат.

Посада: Розвідник.

Підрозділ: 131-й окремий розвідувальний батальйон.

Обставини загибелі: Загинув 15 грудня 2015 р. під час виконання бойового завдання в Секторі «М», поблизу с. Павлопіль (Донецька область) коли розвідгрупа потрапила під снайперський обстріл.

Сімейний стан: Залишилися батьки.

Місце поховання: м. Кременчук, Полтавська область, Свіштовське кладовище (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 3, місце 7.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 103/2016 від 21 березня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

від Івана від Івана Байбари від Олександри

Артем народився 28 жовтня 1991 року у Світловодську, потім у 1999 році з сім'єю переїхав до Кременчука. З дитинства займався боксом. 2009 року вступив до Кременчуцького національного університету, 2014-го отримав диплом бакалавра за спеціальністю "Системна інженерія".

Протягом трьох місяців проходив службу в батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення "Полтава". 13 лютого 2015 р. Маріупольськім об'єднаним районним військовим комісаріатом прийнятий на військову службу за контрактом, яку він проходив у роті глибинної розвідки 131-го окремого розвідувального батальйону.

Відповідно до рішення X сесії Кременчуцької міської ради від 29 листопада 2016 року на честь Артема Носенка перйменовано вулицю (колишня назва - "вулиця Новоросійська").

11 жовтня 2016 р. на фасаді Кременчуцької спеціалізованої школи I-III ступенів №10 з поглибленим вивченням англійської мови урочисто відкрито меморіальну дошку на честь випускника цього навчального закладу Артема Носенка.