Пасевич Іван Григорович ("Батя")

Пасевич Іван Григорович

Дата та місце народження: 25 листопада 1989 р., с. Залізниця, Любешівський район, Волинська область.

Дата та місце загибелі: 16 серпня 2014 р., с. Красне, Краснодонський район, Луганська область.

Звання: Старший лейтенант.

Посада: Заступник командира роти.

Підрозділ: 80-а окрема десантно-штурмова бригада.

Обставини загибелі: 16 серпня 2014 року в с. Красне Луганської області виконував завдання із бойовим підрозділом. Загинув близько 23 год., як справжній командир, накривши своїм тілом 2-х побратимів. Разом з Іваном загинули старший прапорщик Н. Пеприк, сержант А. Лі, молодший сержант І. Добровольський, молодший сержант О. Тюріков, старший солдат В. Муравйов, солдат Т. Кулєба, солдат Д. Мирчук, солдат Д. Часовий та солдат О. Філь.

Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та маленька донька.

Місце поховання: с. Залізниця, Любешівський район, Волинська область (фото надгробку:    ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 9, місце 31.

Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

від Orest Trinchuck від Тараса Грицевича
старшого викладача Академії сухопутних військ.
Пам'таємо!
Стеценко Сніжана
від тата Григорія Павловича від дружини та донечки

Закінчив факультет високомобільних десантних військ Академії сухопутних військ ім.П.Сагайдачного у м. Львові. Вирушив на Схід у складі 80-ої аеромобільної бригади, де проходив офіцерську службу, 8 березня 2014 року. Був замінений в ході ротацій, але не зміг залишити без допомоги своїх бійців в оточеному аеропорту Луганська і повторно вирушив у зону АТО, обіцяючи повернутись разом із своїми підлеглими.

Він був кандидат в майстри спорту з рукопашного бою, здобував магістерській ступінь за спеціальністю "Управління фінансово-економічною безпекою", мріяв збудувати для рідного міста ще одну церкву та спортивний комплекс та відродити у дітях загиблих друзів. Додому повернувся 19 серпня 2014 року, як і обіцяв, із своїми бійцями... Героєм.... У Вічній пам'яті....

У Львові на Личаківському цвинтарі на полі почесних поховань № 76 встановлено памятний хрест про загиблого Героя. У Залізницькій школі відкрито меморіальну дошку, а у Володимир-Волинському педагогічному технікуму встановлений памятний меморіал.