Павленко Дмитро Петрович

Павленко Дмитро Петрович

Дата та місце народження: 3 березня 1984 р., с. Пугачівка, Рокитнянський район, Київська область.

Дата та місце загибелі: 19 травня 2016 р., с. Біла Гора, Костянтинівський район, Донецька область.

Звання: Сержант.

Посада: Головний сержант.

Підрозділ: 1129-й зенітний ракетний полк.

Обставини загибелі: Загинув 19 травня 2016 р. внаслідок нещасного випадку в районі с. Біла Гора, Костянтинівський район, Донецька область.

Сімейний стан: Залишилися батьки, брат, дружина та син.

Місце поховання: с. Пугачівка, Рокитнянський район, Київська область (фото надгробку:   ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 7, місце 25.

Медаль Захиснику Вітчизни

Указом Президента України № 58/2017 від 10 березня 2017 року, "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку", нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни» (посмертно).

від Костянтина Тарасенко Слава Герою!
Воїни Бойового Братерства України

Павленко Дмитро Петрович народився 3 березня 1984 року. У Білоцерківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 22 навчався з 1995 року по 1999 рік. Уже тоді в його характері почали формуватися справді чоловічі якості: відповідальність, чесність і принциповість. А ще Дмитро був дуже добрим і справедливим. Отримавши неповну середню освіту, став студентом ВПТУ № 9. Після закінчення працював на заводі. Пройшов строкову службу в лавах Збройних сил української армії.

Коли почалися військові дії на сході Батьківщини, Дмитро одним із перших був мобілізованим навесні 2014 року. У 2015 році, уже після демобілізації, він не зміг спокійно жити й спостерігати з екрану телевізора за тим, що ворожа навала продовжує паплюжити й руйнувати його країну, тому вирішив не стояти осторонь, а пов’язати своє життя з армією, підписавши контракт із ЗСУ. Після вишколу на полігоні Дмитра з побратимами відправили на схід. Проходив службу в селі Біла Гора Костянтинівського району Донецької області.

19 травня 2016 року після бойового чергування на позиціях Дмитро повернувся в частину та проводив навчання для новоприбулих бійців. Воно й стало останнім у житті Павленка Дмитра. Граната розірвалася в його руках, ще троє військовослужбовців отримали поранення. Дмитрові було лише 32 роки, та серце його зупинилося назавжди.

22 травня 2016 року біля стели Небесної Сотні відбулося прощання зі старшим сержантом Білоцерківського окремого зенітно-ракетного полку Дмитром Петровичем Павленком.

В серпні Дмитру Павленку присвоєно звання Почесного громадянина Білої Церкви.