Пешко Сергій Миколайович

Пешко Сергій Миколайович

Дата та місце народження: 10 лютого 1989 р., с. Дубовий Гай, Овруцький район, Житомирська область.

Дата та місце загибелі: 14 серпня 2014 р., сел. Христофорівка, Антрацитівська міська рада, Луганська область.

Звання: Молодший сержант.

Посада: Водій.

Підрозділ: 30-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 14 серпня 2014 р. в результаті артилерійського та мінометного обстрілу позицій бригади в райні сел. Христофорівка, Антрацитівська міська рада, Луганська область. Разом з Сергієм загинув молодший сержант В. Шленчак.

Сімейний стан: Залишилися батьки та старший брат.

Місце поховання: м. Овруч, Житомирська область, військове кладовище (фото надгробку:   ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 7, місце 30.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 747/2014 від 29 вересня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Рішенням сімнадцятої сесії Овруцької міської ради сьомого скликання від 25 серпня 2016 року № 487 присвоєно звання «Почесний громадянин міста» (посмертно).

Народився 10 лютого 1989 року в с. Дубовий Гай Овруцького району Житомирської області. У 2007 році закінчив Овруцьку ЗОШ № 1, після чого навчався в ПТУ № 35 м. Овруч (нині – ОПЛ).Сергій з дитинства хотів бути військовим і виточував свій бойовий дух на заняттях дзю-до в Овруцький ДЮСШ «Приладобудівник». Це знадобилося йому на службі в ЗСУ, куди його призвали у 2007 році. Військову службу Пешко С.М. розпочав у 95-й окремій аеромобільній бригаді ЗСУ. Відслуживши строкову службу він залишився солдатом – контрактником у цьому ж військовому з’єднанні. За час служби, незважаючи на свій молодий вік Сергій встиг двічі побувати в складі миротворчого контингенту в Республіці Косово.

У квітні 2014 року Сергій Миколайович повернувся в Україну. Після п’ятиденної відпустки він став на захист суверенності своєї держави у складі 30-ї окремої механізованої бригади Новоград-Волинської бригади ЗСУ. 14 серпня 2014 року в бою під Луганськом, Сергій отримав смертельне поранення, коли намагався врятувати свого пораненого побратима. Молодший сержант Пешко Сергій Миколайович є взірцем виконання військового обов’язку, мужності і героїзму.

В місті Овруч на фасаді будівлі ЗОШ № 1, де навчався Сергій Пешко, йому відкрито меморіальну дошку.