Петров Ігор Андрійович

Петров Ігор Андрійович

Дата та місце народження: 14 лютого 1998 р., м. Рубіжне, Луганська область.

Дата та місце загибелі: 14 червня 2018 р., смт Новотошківське, Попаснянський район, Луганська область.

Звання: Солдат.

Посада: Навідник.

Підрозділ: 53-я окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Увечері 14 червня 2018 р. зазнав множинних осколкових поранень під час багатогодинного мінометно-артилерійського обстрілу позицій ЗСУ в околицях селища Новотошківське. Помер під час евакуації до госпіталю від внутрішньої кровотечі.

Зі зведення інформаційної служби ООС: Активні бойові дії в районі Новотошківки противник розпочав о 17-й годині. Після вогневого нальоту із застосуванням артилерії та мінометів ворог намагався оволодіти нашими опорними пунктами, що знаходяться на околицях Новотошківки (Бахмутська траса). Завдяки вчасно обладнаним позиціям бойової охорони, напад противника не був раптовим. Розвідники вступили в бій та відкинули ворога. До 20 години ворог не полишав спроб обійти наші укріплення, вів вогонь з артилерії та мінометів. Для придушення ворога та підтримки наших оборонців, Об’єднаними силами був застосований увесь наявний арсенал, в тому числі вогневого ураження. Відбиттям атаки о 19.30 ситуація навколо населеного пункту Новотошківське, вмілими оборонним діями підрозділів Об’єднаних сил була стабілізована. У ході бою сміливо та рішуче діяв гранатометний підрозділ механізованого батальйону. Вчасно змінюючи вогневі позиції, гранатометники відкривали вогонь по противнику, що намагався обійти опорний пункт. Влучним вогнем розрахунку автоматичного гранатомету, де навідником був солдат Ігор Петров, було знищено сім бойовиків. Внаслідок сміливих та рішучих дій Ігоря Петрова наступ противника був зупинений. На жаль, отримані ним поранення в ході бою стали смертельними. За сміливі та рішучі дії солдата Петрова представлено до нагороди.

Сімейний стан: Залишились батьки та дружина.

Місце поховання: м. Рубіжне, Луганська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 2, місце 34.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 239/2018 від 23 серпня 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).