Бабічев Сергій Ігорович

Бабічев Сергій Ігорович

Дата та місце народження: 15 лютого 1993 р., смт Сартана, м. Маріуполь, Донецька область.

Дата та місце загибелі: 5 січня 2015 р., м. Артемівськ, Донецька область.

Звання: Молодший сержант.

Посада: Інструктор з водіння роти МТЗ.

Підрозділ: 27-а окрема бригада (конвойна), Північне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: Загинув 5 січня 2015 р. близько 19:00 під час здійснення ротації в зоні АТО в ДТП на трасі Київ — Довжанський поблизу міста Артемівськ (Донецька область).

Сімейний стан: Залишились мати та сестра.

Місце поховання: смт. Сартана, м. Маріуполь, Донецька область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 4, місце 14.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 365/2015 від 27 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Після закінчення Маріупольського професіного аграрного ліцею (ПТУ №141) навесні 2011 р. Сергій був призваний на строкову військову службу, яку проходив у столичному з’єднанні внутрішніх військ МВС України (нині - НГУ), згодом продовжив службу за контрактом.

У січні 2015 р. був відряджений на схід України для забезпечення ротації підрозділів резервного батальйону оперативного призначення ім. Героя України генерал-майора С. Кульчицького. Перебував за кермом мікроавтобуса "Богдан", який під час перевезення одного із взводів резервістів потрапив у ДТП поблизу м. Артемівська. Сергій був досвідченим водієм, і за свідченнями тих, кому пощастило вижити під час цієї катастрофи, в останню мить свого життя він устиг зробити все можливе для того, щоб уникнути зіткнення та врятувати однополчан…

На 40 днів після загибелі бійців батальйону ім. Кульчицького на місці ДТП встановили пам’ятний хрест