Багіров Ільгар Салехович («Балу»)

Багіров Ільгар Салехович

Дата та місце народження: 12 травня 1970 р., м. Баку, Азербайджан.

Дата та місце загибелі: 30 вересня 2014 р., смт Центральний, Перевальський район, Луганська область.

Звання: Капітан.

Посада: Заступник командира роти з виховної роботи.

Підрозділ: 11-й батальйон територіальної оборони "Київська Русь".

Обставини загибелі: Загинув 30 вересня 2014 р. під час проведення розвідки в районі смт Центральний, Перевальський район, Луганська область. Підірвав ручною гранатою себе та ворогів, які його оточили і намагалися взяти у полон. Разом з Ільгаром загинув старшина О. Вахнюк.

Сімейний стан: Залишились мати, дружина та донька.

Місце поховання: м. Ірпінь, Київська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 17.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 26/2015 від 22 січня 2015 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений орденом "Лицарський хрест України" (посмертно).

"І вам слава, сині гори,
Кригою окуті.
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся – поборете,
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас сила
І воля святая!
Чурек і сакля – все твоє,
Воно не прошене, не дане,
Ніхто й не возьме за своє,
Не поведе тебе в кайданах..."
Синам Кавказу - від вдячних нащадків великого Кобзаря Тараса Шевченка.
від Чернова Вiктора

Ільгар Салехович Багіров народився 12 травня 1970 р. у м. Баку, в родині військовослужбовця, він був азербайджанцем за національністю, проте все свідоме життя прожив в Україні. 1992 року закінчив Харківське вище військове авіаційне інженерне училище, пізніше - факультет виховної та соціально-психологічної роботи Академії Збройних Сил України. Проходив службу у гостомельській бригаді зв'язку ЗСУ. 2002 року звільнився із лав Збройних Сил України. У 2009 - 2010 рр. працював викладачем у Ірпинському економічному коледжі.

У березні 2014 року був призваний на військову службу за мобілізацією, обійняв посаду заступника командира роти з виховної роботи 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь».

Блокпост, яким командував капітан Ільгар Багіров, на трасі, що зв'язує з Дебальцевим російський Ростов-на-Дону, після його смерті продовжували називати «блокпост Балу». Ільгар Салехович став легендою ще за життя. Коли звільняли Слов'янськ, відібрав у сепаратистів машину і прикрасив її власним позивним. У середині вересня, коли терористи намагалися відтісняли українські війська під Дебальцевим, стрибнув у танк і поїхав просто на ворогів. Тоді бійці казали, що саме завдяки його відчайдушному маневру вдалося втримати стратегічно важливий блокпост. Але себе він ніколи героєм не вважав...

Офицер-азербайджанец, взорвавший себя с сепаратистами, посмертно награжден орденом Украины «За мужество»

В Украине посмертно наградили азербайджанца

23 грудня 2015 року на будівлі Ірпінського економічного коледжу урочисто відкрито і освячено меморіальну дошку на честь колишнього викладача навчального закладу капітана Ільгара Багірова.