Баранов Максим Володимирович

Баранов Максим Володимирович

Дата та місце народження: 30 липня 1992 р., с. Вовчанське, Якимівський район, Запорізька область.

Дата та місце загибелі: 24 серпня 2014 р., с. Новоіванівка, Амвросіївський район, Донецька область.

Звання: Старший сержант.

Посада: Інструктор кінологічної групи.

Підрозділ: 16-й окремий батальйон, Південне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: 24 серпня 2014 р. колона НГУ потрапила в засідку бойовиків поблизу с. Новоіванівка Амвросіївського району. Загинув разом з Грязновим Б.О. та Добровольським С.В. Був похований у безіменній братській могилі. 10-го жовтня 2014 р. ексгумований пошуковцями Місії "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан") та привезений до м. Дніпропетровська. Опізнаний за тестами ДНК. Похований у лютому 2015 р.

Сімейний стан: Залишились мати, дружина та син.

Місце поховання: смт. Сиваське, Новотроїцький район, Херсонська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 8, місце 1.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

2009 року Максим закінчив загальноосвітню школу у селищі Сиваському, потому здобув професію будівельника у професійному училищі. Був призваний на строкову військову службу, яку проходив у 9-й окремій бригаді Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України (м. Сімферополь). Він змалку обожнював тварин, тому охоче зголосився пройти курс підготовки у Навчальному центрі ВВ (м. Золочів, Львівська область), де здобув спеціальність кінолога. Згодом продовжив службу за контрактом, перевівшись до херсонського окремого батальйону Південного ТрК ВВ МВС (з квітня 2014-го - Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України), де обійняв посаду інструктора кінологічної групи.

З 28 липня 2014 року брав участь у антитерористичній операції на сході України.

Протягом півроку, поки тривали пошуки та процедура судової молекулярно-генетичної експертизи, рідним Максима неодноразово телефонували покідьки, які повідомляли, що Максим живий і пропонували за гроші "викупити" його з полону.

27 лютого 2015 року похований із військовими почестями у смт Сиваському.

В Новотроицком похоронили погибшего в Иловайске 22-летнего сержанта Баранова