Бевз Роман Миколайович

Бевз Роман Миколайович

Дата та місце народження: 28 липня 1981 р., с. Аврамівка, Монастирищенський район, Черкаська область.

Дата та місце загибелі: 2 жовтня 2014 р., с. Старогнатівка, Волноваський район, Донецька область.

Звання: Старший лейтенант.

Посада: Командир взводу.

Підрозділ: 14-й батальйон територіальної оборони "Черкаси".

Обставини загибелі: Загинув 2 жовтня 2014 р. під час обстрілу біля с. Старогнатівка, Волновахський район, Донецька область.

Сімейний стан: Залишились дружина та троє дітей.

Місце поховання: с. Аврамівка, Монастирищенський район, Черкаська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 22.

Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

Указом Президента України № 892/2014 від 27 листопада 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Вічний спокій Герою! Ніколи не забудемо! Герої не вмирають!
Від односельців-мешканців села Аврамівка.
від імені всього командування 14 окремого мотопіхотного батальйону
(14 батальйон територіальної оборони "Черкаси")
Пам'ятаємо! Помстимось!
від стрілецької роти 19 бтро (Миколаїв)

Бевз Роман Миколайович народився 28 липня 1981 року у с. Аврамівка Монастирищенського району Черкаської області.

1996 року вступив на навчання до Криворізького військового ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, який закінчив 1999 році.

З вересня 1999 року по червень 2003 року навчався в Одеському інституті Сухопутних військ, здобувши вищу освіту за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями підрозділів (частин, з’єднань) Сухопутних військ» та кваліфікацію спеціаліста військового управління - офіцера тактичного рівня.

З 2003 по червень 2005 року обіймав посаду командира навчального взводу - водолазного спеціаліста 73-го морського центру спеціального призначення. У червні 2005 року звільнений у запас ЗСУ у зв’язку зі скороченням штату.

Під час навчання в Криворізькому військовому ліцеї, інституті Сухопутних військ та під час військової служби зарекомендував себе позитивно, уміло застосовував на практиці військові статути, інші керівні документи, точно виконував накази, розуміючи їх суть. Завжди був дисциплінованим, відмінно професійно підготовленим, здатним оперативно вирішувати складні завдання. При навчанні особового складу проводив заняття на відмінному рівні, досягав високих результатів під час військової служби. Легко виконував завдання, які потребували організаторських здібностей. Ці ж якості Роман Миколайович демонстрував під час проведення Антитерористичної операції на Сході України. Мав високе почуття відповідальності та високі моральні якості, із гордістю носив звання офіцера Збройних Сил України.

Роман Миколайович разом з дружиною Іриною Олександрівною народили троє дітей: доньки Софія (2009 р.н.), Марія (2012 р.н.) та син Ростислав (2010 р.н.).

Тисячі жителів міста вийшли на майдан, щоб вклонитися Герою, провести його в останню путь. Велелюдна траурна процесія пройшла центральною вулицею міста до площі Героїв Майдану, звідки родина супроводжувала героя в останню путь до рідного села Аврамівки.

5 лютого 2015 р. на фасаді Летичівської ЗОШ І-ІІ ступенів Монастирищенського району урочисто відкрили меморіальну дошку Роману Бевзу – колишньому учневі школи, герою, солдату, який загинув під час бойових дій в зоні АТО, захищаючи цілісність і недоторканність нашої держави. Батько, Микола Миколайович, згадував, що Роман був звичайною людиною, ходив до цієї школи, любив життя, а коли настав вирішальний час для країни, він без вагань пішов на війну і віддав своє життя за Україну, своїх дітей, мирне життя кожного з нас. Вічна Пам’ять і Шана Герою!