Ридзанич Максим Володимирович («Адам»)

Ридзанич Максим Володимирович

Дата та місце народження: 28 грудня 1977 р., смт Коцюбинське, Ірпінська міська рада, Київська область.

Дата та місце загибелі: 20 березня 2015 р., с. Опитне, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Старшина.

Посада: Головний сержант-командир відділення.

Підрозділ: 81-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Загинув 20 березня 2015 р. під час бойового зіткнення в районі спостережного поста біля с. Опитне. Разом з Максимом загинув солдат Є. Рєпін.

Сімейний стан: Залишилася дружина та троє дітей.

Місце поховання: смт. Коцюбинське, Ірпінська міська рада, Київська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 8, місце 40.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Згідно рішення позачергової тридцять третьої сесії сьомого скликання Бучанськоі міської ради від вересня 2017 року присвоєно звання "Почесний громадянин м. Буча" (посмертно).

Народний Герой України

Указом № 27 від 31 березня 2018 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Герой України

Указом Президента України № 382/2021 від 22 серпня 2021 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові", присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

від Пипи Схиляю голову..
Герої не вмирають.
Пам'ятаємо..
Єсько Ольга
від Берегової Наталії

Строкову службу проходив у військах спецпризначення. Мав дві вищі освіти, геофізик-ядерник і юрист. Чемпіон України по карате, займався боксом. Реалізував себе як успішна людина, директор охоронної фірми. Був активістом громадської організації «Нові обличчя» та постійним учасником громадського життя Приірпіння. На фронт пішов добровольцем у вересні 2014 року, на Житомирському полігоні тренував бійців, потім вирушив на передову, в оборону Донецького аеропорту.

У Краматорську відкрили пам'ятник військовослужбовцям, що віддали своє життя в боях за Україну. На самому пам’ятнику зображений військовослужбовець 90 окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова старшина Максим Рідзаніч, чия група остання виходила з Донецького аеропорту 23 січня 2015 року.

Рішенням Бучанської міської ради за № 2282-72-VI від 25 червня 2015 вулиця Петровського перейменована у вулицю Максима Ридзанича, провулок Петровського — у провулок Максима Ридзанича.