Рибак Володимир Іванович

Рибак Володимир Іванович

Дата та місце народження: 30 листопада 1971 р., м. Горлівка, Донецька область.

Дата та місце загибелі: 19 квітня (орієнтовно) 2014 р., м. Слов’янськ, Донецька область.

Обставини загибелі: 17 квітня 2014 року Володимир Рибак, будучи патріотично налаштованим депутатом Горлівської міської ради, взяв участь у проукраїнському мітингу «За єдину Україну» перед будівлею Горлівської міської ради, після якого намагався пройти до будівлі міськради. Однак там його оточили прибічники т.зв. «ДНР». В.Рибак вступив із ними в гостру суперечку, під час якої намагався зняти з будівлі прапор сепаратистської «Донецької народної республіки». Сутичка закінчилась тим, що депутата відтіснили, і він змушений був відступити. Далі, за даними МВС, по дорозі додому на проспекті Перемоги його зупинили, силоміць посадили в автомобіль і вивезли в невідомому напрямку четверо чоловіків у камуфляжній формі та масках.

22 квітня його тіло разом з тілом ще одного невідомого на той час чоловіка виявили місцеві рибалки в річці Казенний Торець біля смт Райгородок під Слов’янськом. На обох тілах були виразні ознаки насильницької смерті (різані рани живота, колото-різані рани грудей та інші сліди тортур).

Служба безпеки України заявила, що до викрадення і вбивства Володимира Рибака причетні двоє громадян Росії: Ігор Безлер та Ігор Стрєлков (Гіркін). Відомство опублікувало запис телефонної розмови, у якій Безлер віддає вказівку нейтралізувати депутата. Російський силовик, стверджують в СБУ, наказав члену своєї групи – російському військовому – «відпресувати» В.Рибака, посадити його в машину і вивезти «кудись подалі». Далі політика нібито перевезли до штабу сепаратистів у Слов’янську, де з ним мав поспілкуватися Ігор Стрєлков. Через якийсь час Стрєлков у цинічних висловах попросив самопроголошеного мера Слов’янська В’ячеслава Пономарьова вивезти зі штабу тіло вбитого політика.

Виявлене в річці тіло опізнала дружина, і на другий день після виявлення його віддали родині для поховання. Другим замордованим виявився київський студент Юрій Поправка.

Сімейний стан: Залишились дружина, син та донька.

Місце поховання: м. Горлівка, Донецька область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 13.

Герой України

Указом Президента України № 94/2015 від 20 лютого 2015 року, "за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності", присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

від Світлани Вічна пам'ять Герою України
від вдячних українців

18 квітня 2015 року на стіні будівлі Слов’янського міськвідділу СБУ встановлено меморіальну дошку на честь загиблого горлівського депутата.