Сало Валерій Володимирович

Сало Валерій Володимирович

Дата та місце народження: 5 грудня 1970 р., с. Шандриголове, Лиманський район, Донецька область.

Дата та місце загибелі: 7 травня 2014 р., с. Греківка, Кремінський район, Луганська область.

Обставини загибелі: 7 травня 2014 року близько 19.00 четверо озброєних чоловіків у камуфляжній формі, прибувши на автомобілі, увірвалися на територію приватного домоволодіння по пров. Совєтський, 11 в с. Шандриголове, здійснили для залякування кілька пострілів з автомата в повітря, після чого посадили В. Сала в його ж автомобіль «Hundai H200» і повезли в напрямку лісосмуги.

Наступного дня, 8 травня, близько 13.00, на відстані 500 м від адміністративного кордону між Луганською і Харківською областями, у лісосмузі с. Петрівське (нині – с. Греківка) Макіївської селищної ради Кремінського району (т.зв. Греківський ліс) на Луганщині, харківські міліціонери виявили спалений автомобіль «Hundai H200», а всередині – обгорілий труп, в якому рідні опізнали викраденого напередодні В. Сала. Було відкрито кримінальну справу, а слідство встановило особи викрадачів – бойовиків із місцевих мешканців тодішнього Краснолиманського району.

Сімейний стан: Залишились мати, дружина та донька.

Місце поховання: с. Шандриголове, Лиманський район, Донецька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 3, місце 2.

Нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (посмертно).

Волонтер. Фермер (вирощував зернові). Голова Краснолиманського осередку ГО «Просвіта». Входив до складу підпільної групи, збирав і передавав українським військовим у штаб АТО в м. Ізюм розвіддані. Відкрито виступав проти псевдореферендуму 2014 р., домагав українським військовим на блокпостах продуктами, дровами, паливом для заправки автомобілів тощо.

У школі села Шандриголова Донецької області 23 жовтня 2019 року відкрили меморіальну дошку Валерію Салу, проукраїнському активісту, вбитому бойовиками самоназваної «ДНР» 7 травня 2014 року.