Саражан В'ячеслав Григорович

Саражан В'ячеслав Григорович

Дата та місце народження: 25 лютого 1980 р., м. Миколаїв.

Дата та місце загибелі: 24 серпня 2014 р., смт Войковський, Донецька область.

Звання: Полковник (посмертно).

Посада: Командир батальйону.

Підрозділ: 19-й полк охорони громадського порядку, Південне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: Близько 18.00 24 серпня 2014 р. колона підрозділу Національної гвардії України, рухаючись заданим маршрутом, потрапила у засідку бойовиків-сепаратистів. В'ячеслав Григорович дістав смертельних поранень, внаслідок інтенсивного обстрілу однополчани не змогли забрати його тіло з місця бою. Впізнаний за підсумками судової молекулярно-генетичної експертизи серед тіл, доставлених до моргу м. Запоріжжя.

Усіх загиблих, які були виявлені в машинах НГУ під Войковим (три нацгвардійці та полонений), місцеві мешканці поховали в братській могилі. Їх вдалось ексгумувати й доставити в Запоріжжя лише 25 вересня 2015 року. Одного — підполковника В’ячеслава Саражана — ідентифікували за ДНК та урочисто поховали в Миколаєві. Інші двоє — імовірно, військовослужбовці Миколаївського полку НГУ Євген Вирич та Євген Валькович. Щодо одного є повна ідентифікація за ДНК, але родина переконана, що він у полоні. Щодо іншого мати здавала ДНК, але збігів немає.

Сімейний стан: Залишилися батьки, дружина, син та донька.

Місце поховання: м. Миколаїв.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 7, місце 9.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 330/2016 від 11 серпня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Вічна Пам’ять!
Від військового колективу Національної академії Національної гвардії України

2002 р. В'ячеслав Григорович закінчив Військовий інститут внутрішніх військ МВС України (нині - Національна академія Національної гвардії України), у подальшому проходив службу на офіцерських посадах у внутрішніх військах МВС та Національній гвардії України.

6 квітня 2017 рішенням 17-ї сесії Миколаївської міської ради VII скликання Миколаївській школі № 17 присвоєно ім'я Саражана В'ячеслава Григоровича.

23 листопада 2017 у Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 17 імені В'ячеслава Саражана відкрили меморіальну дошку випускнику школи.