Савченко Олександр Юрійович

Савченко Олександр Юрійович

Дата та місце народження: 15 червня 1992 р., смт Крижопіль, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 22 липня 2014 р., сел. Довжанське, Довжанський район, Луганська область (47°50'47.8"N 39°45'10.7"E).

Звання: Старший солдат.

Посада: Навідник-оператор.

Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 22 липня 2014 р. в ночі під час виконання бойового завдання в районі ППр "Довжанський", Луганська область, внаслідок мінометного обстрілу. Разом з Олександром загинув старший солдат Р. Васькало.

Військова операція: Бої за Довжанський.

Сімейний стан: Залишилась батьки та сестра.

Місце поховання: смт. Крижопіль, Вінницька область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 2, місце 10.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 26/2015 від 22 січня 2015 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

від рідних

Народився в сім'ї працівників міліції. В школі навчався добре, відвідував різні спортивні гуртки, брав участь у районних і обласних змаганнях з важкої атлетики. Займав І-ІІІ місця. Має багато спортивних нагород і медалей. Після закінчення школи навчався в Севастополі, факультет судноводіння Чорноморського вищого військово-морського училища імені П.С.Нахімова . Мріяв стати військовим моряком. Після анексії Криму приїхав додому і добровільно у військкоматі записався на службу у Збройні сили України.

14 жовтня 2016 року у смт Крижополі Вінницької області урочисто відкрито та освячено пам’ятник на честь воїнів-земляків, полеглих у районі АТО.