Семенов В'ячеслав Анатолійович

Семенов В'ячеслав Анатолійович

Дата та місце народження: 23 липня 1969 р., м. Жмеринка, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 17 лютого 2015 р., смт Фащівка, Перевальський район, Луганська область.

Звання: Старший лейтенант.

Посада: Заступник начальника першої прикордонної застави оперативно-бойової прикордонної комендатури.

Підрозділ: Могилів-Подільський прикордонний загін.

Обставини загибелі: Протягом дня 17 лютого 2015 р. російські збройні формування за підтримки артилерії та танків штурмували контрольний блокпост смт Фащівка (Перевальський район) Луганської області поблизу Дебальцеве. Коли почався артобстріл, В'ячеслав вискочив з бліндажа, аби перевірити обстановку. У цей час російський танк вистрелив впритул по позиціях прикордонників. Осколок пробив задню пластину бронежилета, пройшов під кутом вверх під праву лопатку. Коли командира занесли до бліндажа, він був ще живий, помер у лікаря на руках. Під час евакуації тіла загиблого у БМП влучив ще снаряд, вона загорілась та залишилась на окуповані території.

Сімейний стан: Залишились батьки, дружина, дві доньки та онук.

Місце поховання: м. Жмеринка, Вінницька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 2, місце 30.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 213/2015 від 9 квітня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Герой України

Указом Президента України № 86/2016 від 11 березня 2016 року, "за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі , присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

На Вінниччині прощалися з прикордонником, який загинув в перші дні «перемир’я»

Указом Президента №233/2017 від 23.08.2017 р. Могилів-Подільському прикордонному зaгону присвоєно ім’я стaршого лейтенaнтa В'ячеслaвa Семеновa

На Вінниччині відкрили меморіальну дошку прикордоннику, який загинув в зоні АТО