Синюк Денис Сергійович ("Чіп")

Синюк Денис Сергійович

Дата та місце народження: 31 травня 1993 р., м. Полтава.

Дата та місце загибелі: 26 січня 2015 р., с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Розвідник.

Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Загинув 26 січня 2015 р. виконуючи завдання з евакуації поранених бійців з поля бою в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, поблизу Донецького аеропорту. Разом з Денисом загинули прапорщик Рачок М. П., солдат Гага В. О., сержант Білокуров О. С., солдат Стратович А. Г.

Сімейний стан: Залишилися батьки і молода дружина.

Місце поховання: м. Полтава, центральне міське кладовище, Алея Героїв (фото надгробку: , 49°33'21.0"N 34°30'58.4"E).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 8, місце 31.

Почесний знак За воїнську доблесть

11 серпня 2014 року нагороджений відзнакою Міністра Оборони України «За воїнську доблесть».

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Народний Герой України

Указом № 13 від 10 лютого 2016 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Старший лейтенант Костянтин Султанбагомаєв, командир взводу: "Денис був хорошою, відповідальною людиною. Під час виконання бойових завдань в ході проведення АТО проявив себе достойно, показав себе мужнім воїном. Мені подобалось, які він приймав рішення під час боїв. Він був одним з членів нашої військової родини, адже усі ми були сім’єю. Останній раз, коли бачив його живим, передавав йому радіостанцію після свого поранення і сказав: «Приймай командування взводом на себе». Відразу після цього прилетіла друга міна і забрала життя Дениса.

На роковини загибелі їздив на Полтавщину на могилу Дениса, зустрічався з його рідними. Спочатку було страшно їхати, подивитися в очі батькам, бо ти залишився живим, а їхній син загинув. Думав, що будуть питання: «Чому не зберіг?», але батьки Дениса зустріли мене, як сина..."

1 вересня 2019 року у Полтавському політехнічному коледжі відкрили меморіальну дошку на честь колишнього студента Дениса Синюка.