Синюк Денис Сергійович ("Чіп")

Синюк Денис Сергійович

Дата та місце народження: 31 травня 1993 р., м. Полтава.

Дата та місце загибелі: 26 січня 2015 р., с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Розвідник.

Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Загинув 26 січня 2015 р. виконуючи завдання з евакуації поранених бійців з поля бою в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, поблизу Донецького аеропорту. Разом з Денисом загинули прапорщик Рачок М. П., солдат Гага В. О., сержант Білокуров О. С., солдат Стратович А. Г.

Сімейний стан: Залишилися батьки і молода дружина.

Місце поховання: м. Полтава, центральне міське кладовище, Алея Героїв (фото надгробку:  ).

49°33'21.0"N 34°30'58.4"E).

Почесний знак За воїнську доблесть

11 серпня 2014 року нагороджений відзнакою Міністра Оборони України «За воїнську доблесть».

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Народний Герой України

Указом № 13 від 10 лютого 2016 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Старший лейтенант Костянтин Султанбагомаєв, командир взводу: "Денис був хорошою, відповідальною людиною. Під час виконання бойових завдань в ході проведення АТО проявив себе достойно, показав себе мужнім воїном. Мені подобалось, які він приймав рішення під час боїв. Він був одним з членів нашої військової родини, адже усі ми були сім’єю. Останній раз, коли бачив його живим, передавав йому радіостанцію після свого поранення і сказав: «Приймай командування взводом на себе». Відразу після цього прилетіла друга міна і забрала життя Дениса.

На роковини загибелі їздив на Полтавщину на могилу Дениса, зустрічався з його рідними. Спочатку було страшно їхати, подивитися в очі батькам, бо ти залишився живим, а їхній син загинув. Думав, що будуть питання: «Чому не зберіг?», але батьки Дениса зустріли мене, як сина..."

1 вересня 2019 року у Полтавському політехнічному коледжі відкрили меморіальну дошку на честь колишнього студента Дениса Синюка.