Сиротенко Сергій Васильович («Третій»)

Сиротенко Сергій Васильович

Дата та місце народження: 24 грудня 1977 р., с. Вільховець, Звенигородський район, Черкаська область.

Дата та місце загибелі: 1 листопада 2017 р., м. Мар'їнка, Донецька область.

Звання: Підполковник (посмертно).

Посада: Заступник командира батальйону.

Підрозділ: 2-й батальйон спеціального призначення НГУ ''Донбас''.

Обставини загибелі: 1 листопада 2017 року розвідувальна група, яку очолював майор Сиротенко, виконувала бойове завдання у районі міста Мар’їнки, висунувшись вглиб окупованої території. Близько 11.30 під час подолання мінно-вибухових загороджень сталося непоправне: вибух протипіхотної міни обірвав життя Сергія Васильовича, а старший солдат С. Курбатов дістав тяжку мінно-вибухову травму та численні осколкові поранення, від яких помер наступного дня у військовому госпіталі.

Сімейний стан: Залишились мати, брат, дружина та троє дітей.

Місце поховання: м. Черкаси (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 8, місце 7.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 103/2016 від 21 березня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Рішенням другої сесії п'ятдесят дев'ятого планарного засідання Черкаської міської ради від 18 жовтня 2018 року присвоєно звання «Почесний громадянин міста Черкаси» (посмертно).

1995 р. Сергій Васильович закінчив 11 класів загальноосвітньої школи, 1999-го - окремий факультет внутрішніх військ Національної академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького, потому до 2004 р. проходив військову службу на посадах офіцерського складу у частинах внутрішніх військ МВС України (останнє місце служби - черкаський окремий батальйон Північного територіального командування ВВ МВС України). У подальшому жив і працював у Черкасах.

У травні 2014 р. добровільно вступив на службу у військовому резерві Національної гвардії України, у званні старшого лейтенанта резерву обійнявши посаду заступника командира роти з виховної роботи. 16 лютого 2015 р. переоформлений як призваний на військову службу за мобілізацією, з 23 червня 2016 р. проходив військову службу за контрактом на посадах командира роти та заступника командира батальйону. З червня 2014-го виконував службово-бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, брав участь у боях у районі населених пунктів Артемівська, Попасної, Іловайська, Дебальцевого, Широкиного. Зокрема, за ініціативою та під керівництвом капітана Сиротенка у Широкиному було захоплено ворожу бойову машину піхоти БМП-2 та кілька схованок із боєприпасами. Нагороджений відомчою заохочувальною відзнакою МВС України "Вогнепальна зброя".