Сліпак Василь Ярославович («Міф»)

Сліпак Василь Ярославович

Дата та місце народження: 20 грудня 1974 р., м. Львів.

Дата та місце загибелі: 29 червня 2016 р., смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область.

Підрозділ: Добровольчий Український Корпус "Правий сектор".

Обставини загибелі: Загинув 29 червня 2016 р. у бою в район смт Луганське (Бахмутський район Донецька область) близько 6:00 від кулі снайпера, прикриваючи товаришів з кулемету.

Сімейний стан: Залишились батьки та старший брат.

Місце поховання: м. Львів, Личаківське кладовище, поле почесних поховань № 76.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 3, місце 41.

Указом Президента України № 280/2016 від 30 червня 2016 р., "за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові", нагороджений орденом «За мужність» I ступеня (посмертно).

Герой України

Указом Президента України № 42/2017 від 20 лютого 2017 року, "за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові", присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

Нагороджений відзнакою ДУК ПС «Бойовий Хрест Корпусу» (посмертно).

Патріоту України! Герої не вмирають! Слава Україні!
від Трахтенберга Вадима

Оперний співак (бас-баритон). З 1983 по 1994 рік був солістом Львівської академічної хорової капели «Дударик». 1997 року закінчив Львівську консерваторію та був запрошений до Паризької опери. З 1997 року проживав у Франції. Фіналіст міжнародного оперного конкурсу Armel. Під час Революції Гідності брав участь в акціях української діаспори у Франції. Як волонтер організації «Fraternite Ukrainienne/Українське братство», допомагав українським захисникам, познайомився з бійцями ДУК ПС, та згодом сам долучився до 7-го окремого батальйону ДУК. Влітку 2015 року воював у Пісках в районі Донецького аеропорту. Повернувшись з фронту, продовжив волонтерську діяльність, давав благодійні концерти в Українському центрі у Парижі, допомагав дітям-сиротам, які втратили батьків у війні. Влітку 2016 року знову поїхав на Донбас, повіз зібрану допомогу захисникам-добровольцям.

Украiнський культурний центр у Парижі названий іменем Героя України Василя Сліпака.

Меморіал загиблому у 2016 році Герою України Василю Сліпаку встановили на Донеччині.

Львівська журналістка Ірина Вовк написала книгу спогадів «Василь Сліпак», що розповідає про всесвітньо відомого українського оперного співака, волонтера та учасника бойових дій на Сході України, який загинув від кулі снайпера у 2016 році.

НБУ випустило монету на честь Героя України Василя Сліпака. Офіційна дата введення в обіг – 21 червня 2021 року.