Співачук Олександр Володимирович

Співачук Олександр Володимирович

Дата та місце народження: 9 березня 1982 р., м. Хмельницький.

Дата та місце загибелі: 29 серпня 2014 р., с. Новокатеринівка, Старобешівський район, Донецька область.

Звання: Майор міліції.

Посада: Старший інспектор.

Підрозділ: Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення ''Миротворець'' ГУ МВС України в Київській області.

Обставини загибелі: Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. "Зеленим коридором" на дорозі поміж с. Новокатеринівка та х. Горбатенко. 3 вересня 2014 р. тіло Співачука О.В. разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Був упізнаний родичами.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишилися батьки, брат, сестра, дружина та син.

Місце поховання: м. Хмельницький, Сектор почесних поховань кладовища в мікрорайоні Ракове (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 10, місце 35.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 213/2015 від 9 квітня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Згідно рішення п’ятої сесії Хмельницької міської ради № 1 від 16 березня 2016 р. нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів міста Хмельницького (посмертно).

Рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради № 3 від 26 жовтня 2016 р. присвоєно звання "Почесний громадянин міста Хмельницького" (посмертно).

Нагороджений "Іловайським Хрестом" (посмертно).

від Співачук Наталії

Майже на півроку затягнувся останній шлях додому бійця, який був десятим у скорботному списку втрат «Миротворця» – 32-річного майора міліції Олександра Співачука, життєва дорога якого доводить: до району АТО, у бій за волю й територіальну цілісність України, за покликом серця йшли не лише вихідці з простих, «робітничо-селянських» родин. У підрозділі навіть не знали, що Олександр – син відомого на Хмельниччині педагога і громадського діяча, Володимира Леонідовича Співачука – народного депутата IV скликання, згодом – депутата обласної ради…

Після закінчення 2004 р. Хмельницького національного університету за спеціальністю «Радіотехніка» Олександр Співачук пройшов строкову військову службу в лавах внутрішніх військ МВС, потому обравши кар’єру професійного правоохоронця. З 2005 року він проходив службу в органах внутрішніх справ, почавши її з посади помічника дільничного інспектора міліції. 2012-го він здобув другий диплом у Національній академії внутрішніх справ – за фахом «Правознавство».

З початком «неоголошеної війни» на сході України майор Співачук, покинувши посаду слідчого відділу розслідування загальнокримінальних справ слідчого управління УМВС у Хмельницькій області, став одним із перших добровольців БПСМОП «Миротворець». Брав безпосередню участь в охороні правопорядку в Слов’янську, Дзержинську, в районі Горлівки та інших населених пунктах Донецької області.

Бойові побратими нині згадують не лише про його мужність, доброту та сумлінність, не лише про його порядність, що виявлялася насамперед у постійному прагненні завжди і в усьому діяти відповідно до Закону. Найбільше запам’яталася така деталь: з-поміж речей, які Олександр Володимирович взяв із собою, вирушаючи на війну, був пакет із книжками. Цю бібліотечку він постійно перечитував сам і охоче ділився нею з колегами…

У вирі бою, пробиваючись із «іловайського котла» страшного дня 29 серпня, Олександр безвісти зник. Родина та колеги до останнього сподівалися відшукати його живим, але, на жаль, завдяки процедурі впізнання за тестами ДНК було встановлено, що майор Співачук загинув і був похований із військовими почестями як невідомий захисник України під номером 6932 на дніпропетровському Краснопільському кладовищі. 25 січня 2015 року в УМВС Хмельниччини відбулася церемонія громадянської панахиди, що тривала кілька годин – в ній разом із батьками покійного офіцера, дружиною Лілією та 4-річним сином Дмитром взяли участь його колеги, керівники області та міста й тисячі хмельничан. Після заупокійного молебню у православному храмі героя було перепоховано в секторі почесних поховань кладовища в мікрорайоні «Ракове».

12 грудня 2016 року суддя Хмельницького міськрайонного суду Оксана Заворотнюк за позовом 69-річного батька загиблого, Володимира Співачука, встановила юридичний факт загибелі Співачука Олександра Володимировича, 9 березня 1982 року народження, при виконанні обов'язків військової служби 29 серпня 2014 року на території Донецької області в м. Іловайськ, Україна, внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

У січні 2016 року Рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради № 3 від 26 жовтня 2016 р. Хмельницькій спеціалізованій загальноосвітній школі № 15 присвоєно ім’я Олександра Співачука, на його честь 9 березня 2016 року на будівлі школи урочисто відкрито меморіальну дошку.