Сторчеус Руслан Олександрович

Сторчеус Руслан Олександрович

Дата та місце народження: 11 січня 1979 р., м. Херсон.

Дата та місце загибелі: 25 серпня 2014 р., м. Іловайськ, Донецька область (47°55'49.4"N 38°10'49.9"E).

Звання: Лейтенант міліції.

Посада: Командир батальйону.

Підрозділ: Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення ''Херсон'' ГУ МВС України в Херсонській області.

Обставини загибелі: Загинув 25 серпня 2014 р. потрапивши в засідку терористів у м. Іловайськ, Донецька область. Разом з Русланом загинув рядовий міліції О. Пєшков.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишились дружина і троє дітей.

Місце поховання: м. Херсон, кладовище Геологів, меморіал пам'яті загиблих бійців АТО (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 1, місце 22.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений "Іловайським Хрестом" (посмертно).

Дякуємо тобі
Олена
Ти не міг вчинити інакше.
Наталя
от Алены

Руслан Олександрович Сторчеус народився 11 січня 1979 року в Херсоні в родині робітників. Протягом 1986 - 1995 рр. навчався в Херсонській середній загальноосвітній школі №30, у 1995 - 1996 рр. – в академічному ліцеї при Херсонському державному педагогічному інституті.

1996 - 2001 рр. Руслан Сторчеус навчався в ХДПІ за спеціальністю «Географія і біологія», здобувши кваліфікацію вчителя географії, біології та основ економіки. Брав активну участь у громадському житті університету.

Протягом 2001 - 2008 рр. працював в акціонерному товаристві «Херсонський електромеханічний завод» на посадах юрисконсульта заводоуправління (2001 - 2003 рр.), начальника юридичного відділу (2003 - 2006 рр.), начальника юридичного бюро (2006 - 2008 рр.).

2009 р. Руслан з відзнакою закінчив Херсонський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ, отримавши повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобувши кваліфікацію спеціаліста-юриста.

У 2008 - 2009 рр. Руслан працював у товаристві з обмеженою відповідальністю «Херсонавтотранс», обіймаючи посади начальника юридичного відділу, начальника служби економічної безпеки, контролю і юридичного забезпечення. У 2009 - 2011 рр. – юрисконсульт групи правового забезпечення, претензійно-позовної роботи Херсонської філії відкритого акціонерного товариства «Дженералі Гарант», у 2011 - 2014 рр. – юрисконсульт групи правового забезпечення, претензійно-позовної роботи Херсонської філії приватного ВАТ «Українська страхова компанія "Гарант-Авто"».

Руслан був активним учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності (м. Київ), згодом - Народної самооборони Херсона. Після анексії Криму одним із перших записався добровольцем у батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Херсон» УМВС України в Херсонській області, командиром якого, у званні прапорщика міліції, він став у травні 2014 року. Пізніше йому було присвоєно спеціальне звання "лейтенант міліції".

25 серпня 2014 року в районі м. Іловайська Донецької області автомобіль, в якому Руслан їхав разом із одним із підлеглих, рядовим міліції Олегом Пєшковим, потрапив у засідку і був розстріляний з гранатомета. Обидва правоохоронці загинули на місці...

16 лютого 2015 року на будівлі Херсонського державного університету урочисто відкрито та освячено меморіальну дошку на честь випускника навчального закладу лейтенанта міліції Руслана Сторчеуса (кошти на її виготовлення зібрали однокурсники героя).

У музеї ХДУ створено експозицію, у який представлено особисті речі Руслана, надані його рідними, серед них - дипломи та інші документи, численні фотографії, дитячі малюнки, власноруч зроблений атлас зоряного неба, студентські конспекти, військова форма та шолом, остання пачка цигарок, які комбат так і не встигнув докурити, а також його годинник, який Руслану подарував його дід - ветеран Великої Вітчизняної війни.

Пам’яті комбата Сторчеуса

В Херсоне открыли мемориальную доску Руслану Сторчеусу

День жалоби

Прощання з бійцями батальйону «Херсон»

29 серпня у Херсоні поховали трьох бійців батальйону «Херсон»

В Херсоні пройшов турнір з більярду серед учасників бойових дій пам’яті Руслана Сторчеуса.

Меморіальна дошка на честь Героя відкрита у лютому 2015 року в Херсонському державному університеті.