Стратович Анатолій Гримович

Стратович Анатолій Гримович

Дата та місце народження: 7 квітня 1962 р., м. Житомир.

Дата та місце загибелі: 26 січня 2015 р., с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Снайпер.

Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Загинув 26 січня 2015 р. виконуючи завдання з евакуації поранених бійців з поля бою в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, поблизу Донецького аеропорту. Разом з Анатолієм загинули прапорщик Рачок М. П., солдат Гага В. О., солдат Синюк Д. С., сержант Білокуров О. С.

Сімейний стан: Залишилися мати, дружина, двоє дітей і двоє внуків.

Місце поховання: м. Житомир, Смолянське військове кладовище (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 8, місце 32.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Серце щемить від болю.
За Україну, за людей і за державу
Віддав своє життя і Ти.
СЛАВА ТОБІ ГЕРОЙ!
Пам'ять й пошану про Тебе серед народу пронесемо крізь віки!!!
Спочивайте з миром!
Жанна Яричевська м. Житомир
Світла пам'ять воїну захиснику України.
Низький уклін.
від Олександра
Присвячується моєму доброму сусіду Анатолію Стратовичу з яким пройшло щасливе мирне дитинство/

Чому я маю тільки біль?
Чому не маю крила ?
Тому що у клятій цій війні
Сусіда Толю мого вбило.
Срілецький кіборг був відважний
та чуйною людиною .
Він є героєм, бо віддав життя
За вільну Україну.
Молюсь за душу я його,
Прошу прощення Бога .
Дай Баже спокій ти йому ,
Відкриту до Раю дорогу !

1977 р. Анатолій Гримович Стратович закінчив Житомирське ПТУ № 34, пізніше здобув вищу освіту за фахом "Інженер-будівельник". Проходив строкову військову службу у підрозділі спеціального призначення, брав участь у бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан. З перших днів Революції Гідності став активістом столичного Євромайдану, потому брав активну участь у діяльності ГО "Самооборона Житомирщини", зокрема, у заходах з охорони громадського порядку та наданні волонтерської допомоги підрозділам Збройних Сил України у районі АТО. Згодом, незважаючи на 52-річний вік, добився призову на військову службу за мобілізацією (як доброволець), восени 2014 року був направлений до району АТО.

Старший лейтенант Костянтин Султанбагомаєв, командир взводу: "Толік мене завжди беріг, давав мені поради, оскільки це була його третя війна. За короткий час він багато чого мені показав, розказав, постійно підтримував. Анатолій був хорошою людиною, мав дітей, онуків і правнучку".

Віктор Котвицький: "Вічна пам'ять героям! У понеділок 26.01.2015 року загинув під час виконання бойового завдання в зоні АТО наш Брат, Укроп, Бандерлог і просто Хороша Свідома людина, снайпер - Толя Стратович. Людина, яка вважала, що його місце там, щоб хлопці жили та вчились захищати Батьківщину, поки такі як він, стоять на перший лінії вогню. Хай Бог прийме Його душу - Батька, Дідуся, Патріота, Громадянина..."