Стукало Олег Юрійович

Стукало Олег Юрійович

Дата та місце народження: 16 серпня 1979, с. Смільчинці, Лисянський район, Черкаська область.

Дата та місце загибелі: 18 лютого 2015 р., м. Дебальцеве, Донецька область.

Звання: Підполковник (посмертно).

Посада: Заступник командира батальйону.

Підрозділ: 128-а окрема гірсько-піхотна бригада.

Обставини загибелі: Зник безвісти 18 лютого 2015 р. під час виходу підрозділу з Дебальцеве. У березні 2015 р. упізнаний серед загиблих. Похований.

Сімейний стан: Залишились батьки, сестра, дружина та син.

Місце поховання: смт. Лисянка, Черкаська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 2, місце 41.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Рішенням сесії Мукачівської міської ради від 28 травня 2015 р. нагороджений званням «Почесний громадянин міста Мукачева» (посмертно).

За особливі заслуги перед Черкащиною нагороджений Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації і обласної ради від 10 березня 2015 року № 313.

Рішенням сесії Лисянської селищної ради Черкаської області №68-3/ VI від 24 вересня 2015 року присвоєно звання “Почесний громадянин селища Лисянка”.

Світлій людині - світла пам'ять!
від сестри

Народився 16 серпня 1979 року в с. Смільчинці Лисянського району Черкаської області.

З першого по одинадцятий клас навчався в Лисянській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, яку закінчив у 1996 році.

Відразу після закінчення школи вступив до Київського інституту Сухопутних військ на танковий інженерний факультет. В 2000 році у зв’язку з ліквідацією інституту весь курс був переведений до Харківського інституту танкових військ і п’ятий курс Олег закінчував у Харкові. Після його закінчення був направлений для подальшого проходження служби в 128-му окрему гвардійську гірсько-піхотну Туркестансько-Закарпатську двічі Червонопрапорну бригаду Сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується в м. Мукачево Закарпатської області, де й проходив військову службу.

До подій на Сході був начальником штабу 891-го окремого батальйону тилового забезпечення. На службі його поважали начальники і підлеглі. Був суворим, вимогливим і справедливим командиром, природженим військовим. Дорожив честю офіцера.

Події, що відбувались на Сході України у 2014 році, не залишили байдужим і майора Стукала. Як професійний військовий він виконував свій обов’язок в зоні проведення АТО. Остання посада, яку він займав – заступник командира механізованого батальйону – бойового підрозділу, який тримав оборону в населеному пункті Ольховатка південніше м. Дебальцево.

18 лютого 2015 року на світанку під час виходу з Дебальцевського котла Олег загинув. Його мехбат прикривав відхід основних сил бригади і виходив останнім. Йому було лише 35 років. Батьки втратили сина, сестра – брата, дружина – чоловіка, а 9-річний син – батька.

12 березня 2015 року похований в смт Лисянка Черкаської області.

13 жовтня 2015 року в Лисянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №2 урочисто відкрито меморіальну дошку підполковнику Збройних Сил України Стукалу Олегу Юрійовичу.

Його іменем також названа одна з вулиць в рідному селищі.