Харченко Максим Борисович ("Макс - Два 00")

Харченко Максим Борисович

Дата та місце народження: 28 березня 1978 р., м. Київ.

Дата та місце загибелі: 28 серпня 2014 р., с. Новокатеринівка, Старобешівський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Снайпер.

Підрозділ: 42-й батальйон територіальної оборони "Рух Опору".

Обставини загибелі: Загинув разом з Мельничуком Є.А., Татомиром В.С. та солдатом 92-ї окремої механізованої бригади Усенко В.В. 28-го серпня 2014 р. у 400-х метрах східніше с. Новокатеринівка на полі, край лісопосадки, у результаті бойового зіткнення (перестрілки). Був знайдений пошуковою групою Місії "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан") 25 вересня 2014 р.

Трохи пізніше посередині дороги поміж с. Новокатеринівка та с. Ленінське загинули інші бійці 42-го БТрО Ільгідінов Д.Ф., Лифар А.П., Пісьменний І.Л. та Кириєнко Ю.В..

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишилось два сини.

Місце поховання: м. Золотоноша, Черкаська область.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 436/2015 від 17 липня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Дружище, спасибо за все! Мы отомстим!
Шпиль
Я пам'ятатиму тебе завжди!!!
від Берегової Наталії
Не знайомі, але сьогодні згадував - біг з Твоїм прізвищем на номері під час Київського щорічного забігу "Шаную воїнів, біжу за героїв України". Побачимось!
від Раєвського Вячеслава

Закінчив Національну Академію внутрішніх справ України, працював інспектором розшуку. У 2003-2004 роках знаходився у миротворчому контингенті у Республіці Ірак у складі роти військової поліції, пізніше брав участь в інших миротворчих операціях на території Африки. Під час подій на Майдані 2013-2014 років залишив службу та екстрено повернувся до Києва. Був у штабі національного спротиву – в охороні сцени. Виносив загиблих та поранених з вул. Інститутської.

У київській СЗШ № 67 встановили меморіальну дошку Максиму Харченку