Ходак Віктор Григорович

Ходак Віктор Григорович

Дата та місце народження: 29 вересня 1987 р., с. Шедієве, Новосанжарський район, Полтавська область.

Дата та місце загибелі: 29 серпня 2014 р., с. Червоносільське, Амвросіївський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Водій.

Підрозділ: 93-я окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 29-го серпня 2014 року під час бою з російськими військами у с. Червоносільському, коли українська колона намагалась прорватись з Іловайського котла. Був у складі десанту БМП №132, яке разом з автомобілями батальйону "Донбас" в`їхало на околицю с. Червоносільського, де по ньому було випущено три ПТУРи. Два пролетіло повз, а третій влучив у БМП №132. Віктор був важко поранений, і через деякий час помер у будинку, який також загорівся від потрапляння снаряду. 3 вересня 2014 р. тіло В.Г. Ходака разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. Був упізнаний бойовими товаришами та родичами. У БМП №132 також загинули О.О. Баланчук-Фанштейн та Є.А. Петров.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишилась мати.

Місце поховання: с. Шедієве, Новосанжарський район, Полтавська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 31.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений "Іловайським Хрестом" (посмертно).

Шедіївській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Новосанжарського району, Полтавської області присвоєно ім'я полеглого Героя АТО Віктора Ходака.