Циганков Олексій Вікторович

Циганков Олексій Вікторович

Дата та місце народження: 5 грудня 1984 р., с. Шевченківське, Запорізький район, Запорізька область.

Дата та місце загибелі: 9 липня 2014 р. (помер від поранень).

Звання: Старший солдат.

Посада: Патрульний кінологічного відділення.

Підрозділ: Донецький прикордонний загін.

Обставини загибелі: 9 липня 2014 р. наряд, до складу якого входив Олексій, перебував біля прикордонного поста Сєдове. Воїни побачили групу порушників кордону, котрі десантувалися на берег із катерів. На запитання прикордонників ті почали стріляти з авто­матів. Українські солдати змушені були зайняти оборону. Бойовики мали ще й міномети. Під час бою Олексій Циганков одержав важкі поранення. Його терміново відправили у госпіталь у столицю України. Але військовим лікарям не вдалося врятувати О. В. Циганкова.

Сімейний стан: Залишились батьки, брат, сестра, дружина, донька та син, який народився вже після загибелі батька та названий в його честь.

Місце поховання: с. Шевченківське, Запорізький район, Запорізька область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 10, місце 25.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 593/2014 від 15 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

За мужність і героїзм, за особистий внесок у боротьбу за державний суверенітет та територіальну цілісність держави Герою присвоєно звання «Почесний громадянин села Шевченківське» (посмертно).

від Дубченко від Юрія Олексію, ми тебе пам'ятаємо, дякуємо за те, що ти нас обороняв і продовжцєш це робити з небес. Вічна пам'ять і Слава Героям!
Альона Бузало